26 maja 2016

 • 18:30 Był taki mecz: Schalke 1:4 Gelsenkirchen

  Sezon 2002/2003 był jednym z najlepszych dla Wiślaków w europejskich pucharach. Od początku rozgrywek Pucharu UEFA Biała Gwiazda szła jak burza, pokonując Glentoran Belfast, NK Primorje Ajdovscina oraz AC Parmę. W czwartej rundzie na drodze krakowian stanęła czwarta drużyna Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen. Pierwszy mecz Wiślacy długo mieli pod kontrolą, lecz kuriozalny błąd Angelo Huguesa w 80. minucie, wykorzystany przez Emila Mpenzę sprawił, że przed rewanżem to Niemcy mieli korzystny rezultat. Wszystko miało rozstrzygnąć się na jednym z najnowszych wówczas stadionów - Arenie AufSchalke. »
 • 12:00 Miłe złego początki wiślackich rezerw

  Rezerwy Wisły Kraków, mimo znakomitego pierwszego kwadransa, przegrały w środę z Podhalem Nowy Targ 1:3. Oznacza to, że w przeciwieństwie do ekipy z Podhala, zespół trenera Macieja Musiała nadal nie jest pewny utrzymania w trzeciej lidze. »
 • 09:00 Mamy życzenia dla Mamy!

  Jest tylko jedna i nie od dziś wiadomo, że nie ma jak u Mamy! Dlatego, Drogie Mamy, mamy dla Was Najlepsze Życzenia! »

25 maja 2016

 • 13:00 Czy wiesz że: Wiślacy na mistrzostwach

  W zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Europy szansę na grę może otrzymać jeden piłkarz Wisły - Krzysztof Mączyński. W minionych latach na wielkich piłkarskich turniejach reprezentacja Polski nie mogła obejść się bez Wiślaków, a w edycjach 1974, 1978 i 2006 Biało-Czerwonych na mundialach reprezentowało aż po pięciu zawodników Białej Gwiazdy. W cyklu „Czy wiesz, że” wspominamy występy graczy klubu z Reymonta w międzynarodowych futbolowych zawodach. »
 • 12:30 Strefa Kibica i Wiślacki Świat nieczynne

  Informujemy, że od jutra - 26 maja do 29 maja (włącznie) Strefa Kibica oraz sklep Wiślacki Świat będą nieczynne. »

24 maja 2016

 • 12:00 Gdzie oni są? - Marcelo

  Jak w słynnej piosence Republiki, pytamy „Gdzie oni są"? Oczywiście chodzi o byłych Wiślaków - piłkarzy, którzy walczyli z białą gwiazdą na piersi. Losy niektórych są nagłaśniane przez media - zdarza się, że oglądając wielki turniej reprezentacji narodowych widzimy w jakiejś drużynie byłego zawodnika klubu z R22. W wielu przypadkach jednak wraz z odejściem do innego zespołu tracimy kontakt z danym graczem. A ostatnio dużo dzieje się zwłaszcza w życiu Marcelo, który jest pierwszym bohaterem naszego nowego cyklu. »
 • 09:00 Wokół Euro: grupa B

  Bitwa o Wielką Brytanię pomiędzy Anglią i Walią czy słowiański pojedynek Rosji ze Słowacją? Który z tych meczów będzie bardziej emocjonujący? Czy debiutanci utrą nosa dwóm reprezentacjom z aspiracjami do tytułu? Oto przed wami prezentacja zespołów, które na Euro we Francji zagrają w grupie B. Zapraszamy do lektury! »

23 maja 2016

 • 19:52 Raport: Młoda Wisła gra

  Trzy zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka – to bilans ostatnich występów drużyn Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. Zapraszamy do podsumowania weekendowych meczów młodej Wisły. »
 • 15:45 Urodziny Krzysztofa Mączyńskiego

  29. urodziny obchodzi dziś pomocnik Białej Gwiazdy - Krzysztof Mączyński. »
 • 14:00 Mój pierwszy raz - Marcin Broniszewski

  Spanie z piłką, bramki z desek przygotowane przez sąsiadów i dwie bezsenne noce siedmiolatka przed pierwszym meczem - tak w piłkarski świat wkraczał Marcin Broniszewski, asystent Dariusza Wdowczyka w Wiśle Kraków. Trener Białej Gwiazdy wspomina m.in. swoją pierwszą pensję w karierze - stypendium w kwocie… 350 złotych. »
 • 10:00 Wiślackie Naj, naj... 2015/2016

  Sezon 2015/2016 przechodzi do historii. Dla Wisły nie był zbyt łaskawy, ale i tak miał wiele pozytywnych odcieni i bohaterów. Może nie był NAJlepszy, może nie był NAJbardziej emocjonujący, może było NAJwięcej nerwów i stresu w NAJnowszej historii klubu, ale i tak było w nim dużo NAJ... »

22 maja 2016

 • 19:10 Kmiecik: Piąte miejsce nas nie satysfakcjonuje

  Wisła Kraków zakończyła sezon Centralnej Ligi Juniorów wyjazdową porażką z Jagiellonią Białystok. Juniorzy starsi Białej Gwiazdy uplasowali się na 5. pozycji, choć trzeba przyznać, że apetyty były znacznie większe. Podobnego zdania jest trener Kazimierz Kmiecik, którego nie zadowala osiągnięty rezultat. »
do góry strony