30 lipca 2016

 • 08:30 Podejście drugie

  Od ponad tygodnia Wiślacy przebywają w Gniewinie, gdzie przygotowują się do kolejnego meczu Lotto Ekstraklasy. Ze względu na odbywające się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży, Biała Gwiazda trzy kolejki z rzędu gra na wyjeździe. Po porażce z Arką w Gdyni przyszedł czas na następny klub z Trójmiasta, czyli Lechię Gdańsk. Podopieczni Dariusza Wdowczyka są bardzo zmotywowani i chcą pokazać, że poprzedni mecz był tylko wypadkiem przy pracy. »

29 lipca 2016

 • 15:23 Zmiana właściciela Wisły Kraków

  Wychodząc naprzeciw rosnącej konkurencji i wyzwaniom globalnej gospodarki władze Grupy zobowiązały Zarząd do konsekwentnej realizacji strategii rozwoju Grupy Kapitałowej. Zgodnie z obowiązującym dokumentem - zasoby finansowe i techniczne będą przeznaczone w całości na rozwój produkcji i technologii wytwarzania kabli różnych zastosowań w sześciu należących do Grupy Kapitałowej zakładach w trzech krajach. Ta decyzja podyktowana jest odpowiedzialnością za tworzone przez nas 3200 miejsc pracy. Bieżące działania i podejmowane decyzje są częścią uzgodnień zawartych z bankami finansującymi działalność Grupy Kapitałowej. »
 • 14:16 Treningowa integracja, czyli liczy się drużyna!

  Ostatni regularny trening odbyli dziś piłkarze Wisły Kraków w Gniewinie. Już jutro Białą Gwiazdę czeka ligowe starcie w Gdańsku z tamtejszą Lechią. Ważnym elementem zajęć tym razem była integracja - trener Dariusz Wdowczyk postanowił postawić na zasadę, że w drużynie siła! »
 • 13:29 Wdowczyk: Wyjść i podjąć walkę

  „Sam znaczek - herb Wisły Kraków noszony na piersi nie wystarczy do tego, by przestraszyć rywala. Musimy wyjść i podjąć walkę. Umiejętności piłkarskie mamy i możemy z każdym się równać, ale przede wszystkim zaangażowanie emocjonalne i cechy wolicjonalne to podstawa, by wygrywać” - deklaruje trener Dariusz Wdowczyk przed sobotnim wyjazdowym starciem Białej Gwiazdy z Lechią Gdańsk. »
 • 12:28 Pod lupą - Milos Krasić

  Po nieudanym wyjeździe do Gdyni piłkarze Białej Gwiazdy pozostają na Pomorzu i wyczekują starcia z gdańską Lechią, która w ostatnim meczu po raz pierwszy w tym sezonie zainkasowała punkty. Szczególnie dobre zawody zaliczył serbski pomocnik z bogatą przeszłością - Milos Krasić. »
 • 09:43 „Witamy w domu”

  Kais Al-Ani, 19-letni bramkarz występujący dotychczas w juniorach starszych oraz w rezerwach Wisły Kraków, odbył swoje pierwsze zgrupowanie z reprezentacją Iraku. Był to pierwszy test młodego golkipera przed wyłonieniem kadry na zbliżające się eliminacje Mistrzostw Świata. »
 • 08:48 Łaciak: Należy bić im brawo

  Wisła II Kraków w swoim czwartym meczu sparingowym w okresie przygotowawczym przed rozgrywkami III ligi pewnie ograła Akademię Piłkarską Kmita Zabierzów 2:0. Radości ze zwycięstwa nie krył trener Artur Łaciak, który cieszył się przede wszystkim z realizacji strategii oraz z konsekwencji w linii defensywnej.  »

28 lipca 2016

 • 20:16 Zapowiedź 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy

  Mówi się, że „do trzech razy sztuka”. W trzeciej serii gier najwyższej klasy rozgrywkowej aż sześć drużyn spróbuje wyjść z marazmu i w końcu zainkasować trzy punkty. Dla lidera lub wicelidera będzie to okazja do założenia „żółtej koszulki” i odnotowania trzeciego z rzędu zwycięstwa. Jak prezentuje się ekstraklasowy rozkład jazdy na nadchodzący weekend? »
 • 16:19 Pierwsze zwycięstwo rezerw

  Rezerwy Wisły Kraków rozegrały czwarty sparing przed zbliżającym się sezonem. Po dwóch porażkach oraz jednym zremisowanym spotkaniu, tym razem Biała Gwiazda pokonała Kmitę Zabierzów 2:0 (1:0). »
 • 13:46 W ruchu i skutecznie

  Jeszcze tylko nieco ponad dwie doby dzielą Wiślaków od kolejnego ligowego spotkania - w Gdańsku z Lechią. „Są to już zajęcia, podczas których głównie skupiamy się na elementach taktycznych w grze ofensywnej i defensywnej. Pewne rzeczy musimy doskonalić, bo mamy świadomość naszych mankamentów. Większość zajęć, a właściwie te ostatnie w tym mikrocyklu, było podporządkowanych temu, żeby lepiej poruszać się po boisku i być skutecznymi w ofensywie” - tłumaczy trener Marcin Broniszewski, asystent Dariusza Wdowczyka. »
 • 12:37 Był taki mecz: Malmoe - Wisła. Batalia o półfinał Pucharu Europy

  Przed spotkaniem z Arką na łamach cyklu „Był taki mecz” wspominaliśmy wielkie zwycięstwo nad AC Parmą. Niestety, Wiślacy ulegli gdynianom. Może więc warto wspomnieć jedną z największych batalii w historii Białej Gwiazdy zakończoną porażką, by tym razem podopieczni Dariusza Wdowczyka odnieśli sukces? Pora zatem na powrót do dnia 21 marca 1979 roku i wspomnienie meczu Malmoe FF - Wisła Kraków. Pojedynku, którego stawką był półfinał Pucharu Europy. »
 • 09:47 Jakubik arbitrem głównym meczu z Lechią Gdańsk

  W sobotę Wisła Kraków rozegra wyjazdowe spotkanie z Lechią Gdańsk. Sędzią głównym tego meczu będzie Krzysztof Jakubik, a asystować mu będą Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Niemirowski. »
do góry strony