18 lipca 2018

 • 12:00 Kup bilet na mecz z Arką

  Meczem z Arką Gdynia piłkarze Białej Gwiazdy wkroczą w rozgrywki ligowe 2018/2019. Premierowe starcie w nowym sezonie z udziałem podopiecznych trenera Macieja Stolarczyka zaplanowano na sobotę 21 lipca na godzinę 18.00. Wejściówki na to spotkanie można nabywać od środy 18 lipca! »
 • 11:45 Umowa Miasta z Wisłą Kraków SA na trzy mecze Ekstraklasy podpisana!

  W imieniu Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podpisał ze spółką Ekstraklasa SA umowę cesji wierzytelności Wisły Kraków SA. Spółka zapłaci Gminie ok. 4 miliony 600 tysięcy złotych tytułem spłaty zadłużenia klubu sportowego z odsetkami wobec ZIKiT za dzierżawę stadionu przy ulicy Reymonta. Pierwsza wpłata zostanie zrealizowana w najbliższych dniach.   »

16 lipca 2018

 • 16:39 Gwiazdy Białej Gwiazdy #46: Walczak, wojownik, Wiślak - Mauro Cantoro

  W całym cyklu „Gwiazdy Białej Gwiazdy” obcokrajowcy długo czekali na swoją kolej. Ale ten zagraniczny piłkarz tak wpisał się w historię Wisły, że nie można go pominąć! Trzeci w kolejności Argentyńczyk w barwach Białej Gwiazdy, ale zdecydowanie najlepszy ze wszystkich pięciu, jacy przywdziewali koszulki krakowskiego klubu. I mało kto pamięta, że jeden z najlepszych defensywnych pomocników w 112-letniej historii Klubu przychodził na R22 jako… napastnik! Przed Wami nasz „Maurycy” - Mauro „El Toro” Cantoro!   »
 • 11:21 Plewka: Tutaj mogę pokazać swoje atuty

  Przygotowania do sezonu 2018/19 w Ekstraklasie dobiegły końca. Jednym z młodych zawodników, którzy wycisnęli sto procent z tego okresu jest Patryk Plewka. Nastoletni pomocnik w ostatnim starciu przed ligą zaliczył pełne 90 minut, pokazując się z niezłej strony. „Žilina to silny zespół, który można porównywać z najlepszymi ekipami w Polsce. Jestem zadowolony ze swojego występu, chociaż nie ustrzegłem się kilku błędów” - twierdził po meczu. »

15 lipca 2018

 • 13:43 CLJ: Udana inauguracja przygotowań

  Aż siedmiobramkowym zwycięstwem zakończył się pierwszy sparing wiślackiej CLJ-ki podczas letniej przerwy. Podopieczni Pawła Regulskiego zmierzyli się na miejskim stadionie lekkoatletycznym w Wieliczce z seniorami miejscowego Górnika. »
 • 11:03 Wojtkowski: Rezerwowy? W każdej roli będę starał się odnaleźć jak najlepiej

  Mecz sparingowy z zespołem MŠK Żilina był ostatnim sprawdzianem przed nowym sezonem rozgrywek Ekstraklasy, które startują już za niespełna tydzień. Spotkanie ze słowackim zespołem było dla trenera okazją, by zrobić przegląd zawodników, których ma do swojej dyspozycji, a dla nich samych szansą na przekonanie do siebie szkoleniowca bądź umocnienie swojej pozycji. Z dobrej strony zaprezentował się Kamil Wojtkowski, który pojawił się na boisku w drugiej połowie i zanotował asystę przy bramce Marcina Wasilewskiego. »

14 lipca 2018

 • 21:04 Stolarczyk: Wiem nad czym musimy jeszcze popracować

  Już po raz kolejny zebrzydowska ziemia gościła ekipy Wisły Kraków i MŠK Żiliny. Tym razem piłkarze Białej Gwiazdy ulegli Słowakom 1:2 w próbie generalnej przed startem rodzimych rozgrywek. Podopieczni trenera Macieja Stolarczyka mają jeszcze tydzień na poprawę mankamentów i pracę nad dyspozycją. »
 • 19:12 Porażka w próbie generalnej. Wisła Kraków - MSK Żilina 1:2

  Do rozpoczęcia ligowych zmagań na polskich boiskach pozostał zaledwie tydzień. Nic więc dziwnego, że ekstraklasowe zespoły wykorzystują do maksimum czas, który mają. To ostatni dzwonek na przeprowadzanie eksperymentów, wprowadzanie w życie mniej lub bardziej radykalnych pomysłów i testowanie nowych ustawień. Na zakończenie tegorocznego okresu przygotowawczego Wisła Kraków zmierzyła się z grającym w najwyższej lidze rozgrywkowej Słowacji - zespołem MŠK Żilina, któremu uległa 1:2. »
 • 10:16 Końcowy test przed ligą: Wisła - MSK Żilina

  Okres przygotowawczy powoli dobiega końca, ustępując miejsca bataliom o stawkę. Mecze kontrolne Białej Gwiazdy ze słowacką MŠK Żiliną na stałe wpisały się w sparingowy rozkład jazdy krakowian. Obie ekipy na szczeblu towarzyskim spotkają się dziś już po raz czternasty. Potyczka ta będzie zarówno dla Wiślaków, jak i Żółto-Zielonych końcowym testem przed startem ligi. »

13 lipca 2018

do góry strony