8 października 2018

 • 09:01 Kostal: To była bardziej walka niż gra w piłkę

  Wisła Kraków pokonała Cracovię 2:0 w 198. Derbach Krakowa. Podopieczni Macieja Stolarczyka po raz kolejny udowodnili wyższość nad rywalką zza miedzy, a przyczynił się do tego Martin Košťál, który ponownie od pierwszej minuty stanowił o sile Białej Gwiazdy.  »

7 października 2018

 • 22:10 Ondrasek: Derby wygrane - to najważniejsze

  „Każdy to powie - Wisełka rządzi w Krakowie” - mogli z czystym sumieniem zaśpiewać po meczu piłkarze Białej Gwiazdy, którzy zwycięstwem 2:0 nad rywalem zza między potwierdzili swoje panowanie w Grodzie Kraka. Do grona tych, którzy przyczynili się do derbowego sukcesu należy Zdeněk Ondrášek. Nie zmienia tego nawet niewykorzystana, świetna okazja w pierwszej odsłonie meczu, której czeski snajper nie mógł odżałować po ostatnim gwizdku arbitra. »
 • 21:45 Lis: Odwdzięczyłem się trenerowi za zaufanie

  „Trener nie musiał dużo mówić w szatni i specjalnie nas nakręcać. Myślę, że to też była recepta. Każdy zdawał sobie sprawę z tego, jakiej wagi to spotkanie. Ale z drugiej strony to był po prostu kolejny mecz w lidze - nie mogliśmy więc podejść do niego za mocno" - przyznał Mateusz Lis, który w debiutanckich derbach zanotował czyste konto.  »
 • 21:20 Boguski: To było niesamowite przeżycie

  Wisła Pany! 198. Derby Krakowa Wiślacy rozstrzygnęli na swoją korzyść po dwóch golach Jesúsa Imaza, a dumny ze swoich kolegów z zespołu był kapitan Białej Gwiazdy, Rafał Boguski, który rozegrał pełne 90 minut i zanotował asystę.   »
 • 21:08 Probierz: To przykra i bolesna porażka

  Szkoleniowiec Pasów nie może mówić o dobrej passie w Derbach Krakowa. Za jego kadencji piłkarze Cracovii zaliczyli trzecią porażkę w starciu lokalnych oponentów, tym razem ulegając Wiśle 0:2. »
 • 20:45 Derby Krakowa: Statystyki

  Mając na celu zwiększenie dostępności danych statystycznych z rozgrywek LOTTO Ekstraklasy, przekazujemy szczegółowe raporty z meczu Cracovia - Wisła Kraków. »
 • 20:42 Stolarczyk: Determinacja pozwoliła nam zwyciężyć

  I stało się! Biała Gwiazda nie tylko przebudziła się w lidze, ale także przypieczętowała swoje panowanie pod Wawelem, przedłużając korzystną serię w Derbach Krakowa do trzech meczów!  »
 • 20:00 Stadion przejęty, Jesus wniebowzięty! Cracovia - Wisła 0:2!

  Dwa razy w roku jest taki dzień, podczas którego w Krakowie wszystko inne przestaje być ważne. Nie trzeba mówić wiele - słowo DERBY mówi samo za siebie. O godzinie 18.00 rozpoczęła się 198. Edycja meczu dwóch krakowskich drużyn, których stadiony dzieli niecały kilometr, zaś w obecnych rozgrywkach dzieli dziewięć miejsc. W 77. starciu w najwyższej klasie rozgrywkowej rozgrywanych w zaskakująco wiślackiej atmosferze podopieczni Macieja Stolarczyka wygrali 2:0 po dwóch trafieniach Jesúsa Imaza!  »
 • 16:31 Derby Krakowa: Skład Białej Gwiazdy

  Za półtorej godziny zawodnicy Białej Gwiazdy wybiegną na murawę stadionu przy ulicy Kałuży, aby zmierzyć się z Pasami w 198. Derbach Krakowa. Oto, jaki skład na ten mecz desygnował trener Maciej Stolarczyk. »
 • 09:29 Odrodzić się w lidze i pokazać, kto rządzi w Krakowie!

  Derby Krakowa to prawdziwe piłkarskie święto, na myśl o którym krew buzuje w żyłach. Zawodnicy przywdziewający barwy obu klubów doskonale zdają sobie sprawę z rangi tej potyczki. Wychodząc na murawę biorą udział w nie byle jakiej bitwie, bo o panowanie pod Wawelem. Już po raz 198. Wisła rywalizować będzie z przeciwniczką zza Błoń, dążąc do podtrzymania statusu drużyny rządzącej w Grodzie Kraka. »

6 października 2018

 • 20:44 Morys: Stać mnie na więcej

  Wiślaccy juniorzy inkasują kolejny komplet punktów. Podopieczni Pawła Regulskiego pokonali Górnika Zabrze 2:1, a zwycięstwo zapewnił im dublet ustrzelony przez Dawida Malika. Na listę strzelców mógł wpisać się także Daniel Morys i był ku temu bardzo bliski - jeden z jego strzałów zatrzymał się bowiem na poprzeczce. Po spotkaniu pomocnik skomentował swoje uderzenie, a także całe spotkanie w wykonaniu Białej Gwiazdy. »
 • 18:21 Malik: Może być jeszcze lepiej

  Juniorzy Białej Gwiazdy pokonali dzisiaj w domowym starciu rówieśników z Górnika Zabrze 2:1, a oba gole dla Wisły zdobył Dawid Malik. „To są moje dwie pierwsze bramki w Centralnej Lidze Juniorów. W tamtych rozgrywkach nie udało mi się zdobyć żadnej, a w trwającym sezonie również dotychczas nie trafiłem. Cieszę się, że tym razem strzeliłem dwa razy i że pomogło to drużynie w zwycięstwie” - mówił bohater meczu po końcowym gwizdku sędziego. »
do góry strony