Strona główna » Aktualności » Bez kadrowiczów, ale z Boguskim

Bez kadrowiczów, ale z Boguskim

Data publikacji: 10-08-2009 21:23Bez siedmiu reprezentantów trenują zawodnicy Wisły Kraków. W ich miejsce pojawili się piłkarze z zespołu Młodej Ekstraklasy. Przez większość treningu z kolegami ćwiczył też Rafał Boguski.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Paweł Brożek i Wojciech Łobodziński przygotowują się do meczu Polska - Grecja, Patryk Małecki, Filip Kurto i Michał Czekaj są na zgrupowaniach reprezentacji młodzieżowych, Junior Diaz na grupowaniu reprezentacji Kostaryki, a Andraż Kirm reprezentacji Słowenii. Ich miejsce na treningu pierwszej drużyny zajęli zawodnicy Młodej Ekstraklasy: Łukasz Jarosiński, Mateusz Rajfur, Paweł Zalewski, Kamil Rado, Kamil Jeleń, Maciej Papież i Maciej Batko.

Do kolegów z zespołu dołączył też Rafał Boguski, który przez większość zajęć trenował normalnie. Indywidualne zajęcia rozpoczął dopiero wtedy, gdy pozostali piłkarze rozegrali gierkę treningową. Tą wygrała drużyna „czerwonych” 2:1. Okazało się, że piłkarze z Młodej Ekstraklasy nie mają zamiaru tylko asystować w trakcie gierki. To właśnie trafienia młodych zawodników: Daniela Bruda i Michała Chrapka przechyliły szalę zwycięstwa na stronę „czerwonych”. Na te bramki „niebiescy" odpowiedzieli jedynie golem Piotra Brożka.


Wracając jeszcze do Boguskiego, który w normalnych zajęciach w poniedziałek uczestniczył ponad godzinę, to on sam na razie studzi optymizm. Rafałowi nie biega się jeszcze komfortowo, a oddawanie strzałów z lewej nogi sprawia mu na razie problem. Problem to tym większy, że jak przyznał sam napastnik Wisły, połowę bramek w lidze strzelił właśnie lewą nogą. Na razie więc trzeba spokojnie czekać, aż Boguski będzie mógł zacząć ćwiczyć z kolegami z zespołu już od początku do końca treningu.

M. Górski
Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony