Strona główna » Aktualności » Bracia Brożkowie przechodzą do Trabzonsporu

Bracia Brożkowie przechodzą do Trabzonsporu

Data publikacji: 05-01-2011 14:00Po ponad dwunastu latach z Wisły Kraków odchodzą Piotr i Paweł Brożkowie. Wisła Kraków porozumiała się z tureckim Trabzonsporem w sprawie przejścia obu zawodników do tego klubu. W najbliższym czasie, po przejściu wszystkich badań i uzgodnieniu wszelkich formalności, zawodnicy będą podpisywali kontrakty indywidualne z Trabzonsporem.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Piotr i Paweł Brożkowie do Wisły przyszli pod koniec 1998 roku. Po występach w drużynach juniorskich obaj szybko zadebiutowali w pierwszej drużynie Białej Gwiazdy. Paweł swój pierwszy występ w seniorskiej kadrze zaliczył 2 września 1999 roku w ramach rozgrywek o Puchar Ligi, a w lidze debiutował 8 kwietnia 2001 roku. Piotr swój debiut w pierwszej drużynie zaliczył od razu w meczu ligowym – 8 września 2001 roku zagrał wszedł na murawę w spotkaniu z GKS-em Katowice.

Bracia Brożkowie w akcji, zobacz zdjęcia!

Bracia ze względu na dużą konkurencję w drużynie w pierwszych latach swojej gry nie mieli zbyt wielu możliwości pokazywania się na boisku, dlatego zdecydowano się na wypożyczenie ich. Najpierw razem poszli do ŁKS-u Łódź, a następnie Paweł rok spędził w GKS-ie Katowice, a Piotr rozegrał sezon w Górniku Zabrze.

Po powrocie do Krakowa obaj stali się ważnymi postaciami w zespole Wisły, wywalczyli sobie miejsce w podstawowej jedenastce drużyny. Paweł cały czas grał jako napastnik – dla Białej Gwiazdy strzelił ponad sto goli i zdobył dwa tytuły króla strzelców, Piotr zaś występował jako lewy pomocnik i lewy obrońca.

Przez cały okres pobytu w Wiśle łącznie bracia zagrali prawie pół tysiąca meczów dla Białej Gwiazdy. Składa się na to 225 występów Piotra oraz 243 spotkania Pawła. Z Wisłą zdobywali Mistrzostwa i puchary krajowe, brali udział w najważniejszych meczach Białej Gwiazdy w europejskich pucharach. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że obaj z Wisłą związani byli bardzo mocno.

Pawłowi i Piotrowi dziękujemy za wieloletnie reprezentowanie barw Białej Gwiazdy i życzymy im samych sukcesów w dalszej karierze. Oficjalne pożegnanie obu piłkarzy odbędzie się, kiedy pojawią się za najbliższym razem w Krakowie.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony