Strona główna » Aktualności » Bunoza powalczy o Euro 2012

Bunoza powalczy o Euro 2012

Data publikacji: 25-08-2010 15:03Obrońca Wisły Kraków Gordan Bunoza został powołany do seniorskiej reprezentacji Bośni i Hercegowiny na mecze kwalifikacji do Euro 2012 z Luksemburgiem i Francją.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

22-letni zawodnik do tej pory powoływany był do kadry U-21 Bośni i Hercegowiny, z którą grał w eliminacjach do przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Danii. Do kadry A swojego kraju środkowy obrońca Białej Gwiazdy został powołany pierwszy raz.

Gordan, oprócz obywatelstwa bośniackiego, posiada jeszcze obywatelstwo Chorwacji, mógłby więc grać w reprezentacji tego kraju. Jeśli jednak piłkarz zagra w spotkaniu z Luksemburgiem lub Francją w barwach Bośni, będzie to oznaczało, że nie będzie mógł w przyszłości grać dla Chorwacji.

Bośnia i Hercegowina znalazła się w grupie D, gdzie o awans na Euro 2012 będzie rywalizowała z Francją, Rumunią, Białorusią, Luksemburgiem i Albanią. Mecz Bośniaków z Luksemburgiem odbędzie się 3 września, natomiast przeciwko wicemistrzom świata z 2006 roku podopieczni trenera Safeta Sušicia zagrają 7 września w Sarajewie.

Do kadry Bośni powołany został jeszcze jeden zawodnik grający w lidze polskiej, Semir Stilić z Lecha Poznań.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony