Strona główna » Aktualności » Charytatywnie w Bochni: BKS - Wisła

Charytatywnie w Bochni: BKS - Wisła

Data publikacji: 12-10-2018 09:15W piątek 12 października bocheńska publiczność będzie świadkiem wyjątkowego meczu charytatywnego, w którym głównymi bohaterami obok graczy BKS-u będą zawodnicy Wisły Kraków. Piłkarskiemu wydarzeniu przyświeca szczytny cel - zebrane środki przekazane zostaną na leczenie byłego zawodnika miejscowego klubu.


Ekipa z Solnego Grodu występuje obecnie na szczeblu piłkarskiej czwartej ligi małopolskiej grupy wschodniej. BKS zanotował w trwających rozgrywkach dwa zwycięstwa, dorzucając dwa remisy i siedem porażek. Dorobek ośmiu punktów sprawia, że gospodarz dzisiejszych zawodów plasuje się na przedostatnim miejscu, wyprzedzając jedynie Olimpię Pisarzowa.

Pierwsza drużyna Wisły nie miała do tej pory okazji rywalizować z klubem z Bochni o ligowe punkty, ale zawodnicy tych zespołów pięciokrotnie wybiegli na murawę w ramach meczów sparingowych. Premierowy mecz towarzyski rozegrano w kwietniu 1944 roku, a wysokim zwycięstwem 5:0 popisali się reprezentanci Białej Gwiazdy. W kolejnej potyczce, która odbyła się dwa lata później, lepiej poradzili sobie gracze z Bocheńskiego, którzy ograli krakowian 3:1. 
 
Ostatnie mecze ukazały lepsze oblicze 13-krotngo mistrza Polski, który we wszystkich trzech starciach nie dał szans rywalowi. Warto zaznaczyć, że piłkarze Białej Gwiazdy odwiedzili Bochnię całkiem niedawno, bo w październiku 2016 roku. Wówczas Wiślacy uczcili jubileusz 95-lecia istnienia BKS-u, prezentując się lokalnym kibicom. Mecz ten zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść zespołu ze stolicy Małopolski, a na listę strzelców wpisali się Patryk Małecki oraz dwukrotnie Krzysztof Drzazga.
 
Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi dziś na stadionie w Bochni przy ulicy Parkowej 3 o godzinie 15.30.

K. Biedrzycka
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
 
 


do góry strony