Strona główna » Aktualności » CLJ: Biała Gwiazda lepsza od Wisły Płock

CLJ: Biała Gwiazda lepsza od Wisły Płock

Data publikacji: 08-10-2017 14:00Młodzi Wiślacy prowadzeni przez trenera Mariusza Jopa wrócili w sobotę na zwycięskie tory, pokonując w Zabierzowie imienniczkę z Płocka 1:0 w dziesiątej serii gier Centralnej Ligi Juniorów grupy wschodniej. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Patryk Plewka.


Drużyna Białej Gwiazdy z ogromnym zaangażowaniem i wolą walki podeszła do sobotniej rywalizacji. Już od samego początku częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze, wypracowując sobie okazje pod bramką przeciwnika. 

Wysiłki Wisły przyniosły rezultat w 39. minucie, kiedy to piłkę do siatki rywala po indywidualanej akcji posłał Patryk Plewka. Młody Wiślak otrzymał bardzo dobre podanie od Jakuba Żółkosia z lewej strony, przebiegł niemalże całe boisko i będąc pod presją przeciwnika, wygrał pojedynek jeden na jeden. 
 
Mimo kontroli przebiegu gry przez podopiecznych trenera Mariusza Jopa i kolejnych prób strzeleckich, juniorom starszym Białej Gwiazdy nie udało się ponownie pokonać golkipera drużyny z Płocka.
 
„Uważam, że kontrolowaliśmy przebieg sobotniego spotkania, byliśmy zespołem lepszym i wygraliśmy zasłużenie. Wypracowaliśmy sobie kilka dobrych sytuacji, których niestety nie potrafiliśmy zamienić na bramkę. Jest to element, któremu na pewno musimy poświęcić więcej czasu. Sądzę, że zabrakło nam kolejnego trafienia, aby to zwycięstwo było bardziej przekonujące w odbiorze. Jesteśmy jednak zadowoleni z tego meczu, chociaż tak jak wspomniałem, są jeszcze pewne aspekty do poprawy. Przed nami mecz w Kielcach, także już od poniedziałku rozpoczynamy przygotowania do tego starcia” - ocenił sobotnią rywalizację szkoleniowiec juniorów starszych Wisły Kraków, Mariusz Jop.
 
Biała Gwiazda zajmuje aktualnie trzecią lokatę w ligowej tabeli Centralnej Ligi Juniorów, tracąc do liderującej Legii Warszawa trzy punkty.

Wisła Kraków - Wisła Płock 1:0 (1:0)
1:0 Patryk Plewka 39’
 
Wisła Kraków: Loranc - Gałka, Jeziorski, Stawowy, Żółkoś - Wyjadłowski (80’ Rak), Laskoś, Skórski, Śliwa (55’ Grzybek), Plewka (88’ Sotwin) - Wróblewski (70’ Handzlik)

Wisła Płock: P. Zieliński - Waćkowski, Kucharski, Ogrodowski, Szczudliński, Szczutowski (63' Tomaszewski), Krajewski (70' Jeznach), Wienconek, Perlak (81' Bieńkowski), B. Zieliński, Osmański (85' Krawczyk)
 
K. Biedrzycka
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

 do góry strony