Strona główna » Aktualności » CLJ: Pierwsze połowy specjalnością Wiślaków. Zwycięstwo z Jagą na koniec rundy

CLJ: Pierwsze połowy specjalnością Wiślaków. Zwycięstwo z Jagą na koniec rundy

Data publikacji: 24-11-2018 15:40Znakomite 45 minut wystarczyło podopiecznym Pawła Regulskiego, by zakończyć rundę jesienną Centralnej Ligi Juniorów w dobrych humorach. Gracze Białej Gwiazdy pokonali na sztucznym boisku w Myślenicach piłkarzy Jagiellonii Białystok 3:2. Jak przed tygodniem w Lubinie, tak i tym razem zawodnicy Wisły nastrzelali dużo goli w pierwszej połowie, a później dali się dogonić na dystans jednej bramki. Na szczęście i tym razem udało się zdobyć 3 punkty.

Fot. Przemek Marczewski Fot. Przemek Marczewski

ZOBACZ ZDJĘCIA P. MARCZEWSKIEGO

ZOBACZ GALERIĘ B. ZIÓŁKOWSKIEGO


Już na początku meczu dobre sytuacje mieli Wyjadłowski i Jeziorski, ale żadna z tych prób nie zakończyła się sukcesem. W 20. minucie młodzi Wiślacy przeżyli chwilę grozy, ale gol Chyrchały nie został uznany z powodu ofsajdu. Ta sytuacja zmotywowała podopiecznych Pawła Regulskiego, którzy w przeciągu nieco ponad 10 minut zadali 3 celne ciosy.
 
Skuteczni wiślacy
 
Najpierw znakomicie rozegrany wolny przez Morysa i Śliwę został zamieniony na bramkę przez Kasię. 3 minuty później po dwójkowej akcji Wyjadłowskiego i Zawady, ten drugi podwyższył wynik. W 34. minucie Śliwa znakomicie dorzucił piłkę, a Gruszkowski jednym dotknięciem umieścił ją w bramce Jagiellonii. Jeszcze przed przerwą blisko szczęścia był Wyjadłowski, ale jego uderzenie zza pola karnego trafiło w słupek i wyszło w boisko.
 
W drugiej połowie wiślaccy juniorzy już tak nie zachwycali grą. W 51. minucie Mikołaj Wasilewski  świetnym strzałem zza szesnastki pokonał Kamila Brodę. Gra stała się bardziej wyrównana, a dużo walki w środku pola spowodowało zwolnienie tempa spotkania.  W 78. minucie Gdowik wykorzystał wrzutkę jednego z kolegów i goście tracili do Białej Gwiazdy zaledwie jednego gola. Jednak podopieczni Pawła Regulskiego dowieźli zwycięstwo do końca i mogą się cieszyć ze zdobycia 3 punktów.

CLJ: Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:2 (3:0)
1:0 Kasia 23’
2:0 Zawada 26’
3:0 Gruszkowski 34’
3:1 Wasilewski 51’
3:2 Gdowik 78’
 
Wisła: Broda - Morys, Szot, Jeziorski, Zawada - Moskiewicz, Kasia (70’ Wydra) - Śliwa, Wyjadłowski (63’ Gałka), Chmiel - Gruszkowski
 
Krzysztof Pulak
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
 


do góry strony