Strona główna » Aktualności » CLJ: Porażka Wisły w piłkarskim klasyku

CLJ: Porażka Wisły w piłkarskim klasyku

Data publikacji: 02-10-2017 11:30W niedzielę oczy kibiców Centralnej Ligi Juniorów grupy wschodniej zwróciły się na Warszawę-Rembertów, gdzie stołeczna Legia podejmowała Wisłę Kraków w spotkaniu na szczycie. Niestety, Biała Gwiazda uległa Wojskowym 0:2 w spotkaniu 9. kolejki i przerwała tym samym passę sześciu wygranych meczów z rzędu.


Rywalizacje między Legią a Wisłą, niezależnie od tego na jakim szczeblu się toczą, zawsze wzbudząją sporo emocji. Dodatkowym smaczkiem w niedzielnym starciu był wątpienia fakt, iż obie ekipy przed pierwszym gwizdkiem arbitra miały na swoim koncie taką samą liczbę punktów i walczyły o pozycję lidera.

Początek spotkania należał do Białej Gwiazdy, która wykreowała sobie więcej okazji strzeleckich oraz lepiej spisywała się przy egzekwowaniu stałych fragmentów gry. Wraz z biegiem czasu mecz wyrównał się i sporo pracy miały formacje defensywne obu drużyn. W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 53. minucie po mocnym uderzeniu z 16 metrów Mateusza Szweda. Od tego momentu Legioniści ze spokojem mogli kontrować przebieg gry. Wiślacy nie zamierzali jednak składać broni, walcząc o każdy centymetr boiska i próbując odrobić stratę bramkową. Niestety dwanaście minut przed końcem rywalizacji Kacper Pietrzyk posłał piłkę głową do siatki zespołu spod Wawelu, ustalając rezultat spotkania.

Gra dobra, wynik gorszy

„Pomimo dwubramkowej porażki jesteśmy zadowoleni z naszej gry. Byliśmy drużyną w niektórych momentach lepszą i na pewno takie przegrane są podwójnie bolesne. Przezentowaliśmy się lepiej, niekiedy zabrako nam zimnej krwi i wykończenia akcji. Niestety, nie ustrzegliśmy się prostych błędów przy straconych bramkach. Pozytywem jest jednak to, że mecz z Legią wyglądał dobrze w naszym wykonaniu. Wierzę, iż grając tak dalej, uda się nam odrobić stracone punkty w najbliższym spotkaniu u siebie” - przyznał po niedzielnym meczu trener juniorów starszych, Mariusz Jop. 

Przegrana Białej Gwiazdy sprawiła, że na pierwsze miejsce w ligowej tabeli awansowała Legia Warszawa, która po dziewięciu seriach gier ma trzy punkty więcej od krakowian. Podopieczni trenera Jopa zajmują aktualnie trzecią pozycję.

U-19: Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:0 (0:0)
1:0 Szwed 53''
2:0 Pietrzyk 78'

Legia Warszawa: Kochalski - Król, Gładysz, Pietrzyk, Matuszewski - Neuman (86' Wojtysiak), Mydlarz, Karbownik, Olszewski (32' Szwed) - Zjawiński (61' Olejarka), Wełniak (90' Kumoch) 

Wisła Kraków: Chorążka - Morys, Świątko, Jeziorski, Żółkoś (83' Stawowy) - Laskoś, Skórski (70' Malik), Plewka, Wyjadłowski (65' Śliwa), Grzybek (75' Handzlik) - Wróblewski
 

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony