Strona główna » Aktualności » CLJ: Wisła zgasiła Znicz

CLJ: Wisła zgasiła Znicz

Data publikacji: 04-09-2017 09:00

Wiślacka seria zwycięstw trwa w najlepsze! W sobotę Biała Gwiazda w ramach 5. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów podejmowała Znicz Pruszków. Podopieczni Mariusza Jopa po dwóch bramkach Adriana Grzybka oraz trafieniach Macieja Śliwy i Filipa Handzlika pokonali wymagającego rywala aż 4:1 (1:1).

Zobacz galerię z tego meczu

Gospodarze stosunkowo szybko objęli prowadzenie, bo już w 13. minucie wynik otworzył Adrian Grzybek. Strata bramki przez przyjezdnych nie zdemotywowała kolektywu Roberta Kochańskiego, a walka pomiędzy drużynami była naprawdę wyrównana, lecz poza próbą Michała Banika próżno było szukać klarownych sytuacji.

W końcówce pierwszej połowy szansę na drugie trafienie miał strzelec pierwszego gola, jednak minimalnie chybił. Niewykorzystana okazja zemściła się dwie minuty później. Dobrą wrzutkę tuż przed gwizdkiem zapraszającym na przerwę głową wykończył Mateusz Kinast.

Bramka do szatni motywuje potrójnie

Po zmianie stron Mariusz Jop zdecydował się zmienić Franciszka Wróblewskiego, a w jego miejsce wypróbować Macieja Śliwę. Ta decyzja była strzałem w dziesiątkę, ponieważ Wiślak w 71. minucie z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem. Przed ponownym wyjściem na prowadzenie dwie okazje do zdobycia gola miał Banik, jednak za pierwszym posłał piłkę głową nad poprzeczką, a później sędzia dopatrzył się spalonego.

W ślad za Śliwą poszedł Adrian Grzybek, który w podobnym stylu co kolega z drużyny umieścił futbolówkę w siatce. Wychowanek Juventy Starachowice w końcówce meczu ponownie stanął twarzą w twarz z Janem Śmigielskim, lecz tym razem golkiper nie dał się mu pokonać. Dominację Białej Gwiazdy tuż przed końcem spotkania przypieczętował Filip Handzlik.

Dzięki temu zwycięstwu Wisła Kraków wskoczyła na bezpieczne szóste miejsce w tabeli i jednocześnie przedłużyła serię wygranych. W najbliższą sobotę o godzinie 12.00 ponownie zagrają w Zabierzowie - tym razem z MOSP Białystok.

Wisła Kraków 4:1 (1:1) Znicz Pruszków

1:0 Grzybek 13’

1:1 Kinast 45’