Strona główna » Aktualności » Cvetan Genkov piłkarzem Białej Gwiazdy

Cvetan Genkov piłkarzem Białej Gwiazdy

Data publikacji: 28-01-2011 16:30Wisła Kraków wzmocniła ofensywę. Zawodnikiem krakowskiego klubu został bułgarski napastnik, Cvetan Genkov.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

27-letni napastnik przeszedł pomyślnie testy medyczne, dopełnił także formalności związane z rozwiązaniem kontraktu z Dynamem Moskwa. Obecna umowa z Wisłą Kraków obowiązywać będzie przez 3,5 roku. W sobotę  Cvetan Genkov wyleci z Moskwy do Hiszpanii i wieczorem dotrze do przebywających na zgrupowaniu w Olivie piłkarzy Białej Gwiazdy.

Genkov urodził się 8 lutego 1984 roku w mieście Mezdra w Bułgarii. Swoją karierę rozpoczął w lokalnym klubie – Lokomotiv Mezdra – w wieku 14 lat. W 2004 roku napastnik przeszedł do Lokomotivu Sofia, gdzie spędził trzy lata. W 86 meczach zdobył dla bułgarskiego klubu 50 goli. Razem z Lokomotivem piłkarz wywalczył miejsce kwalifikacjach do Pucharu UEFA w sezonie 2006/2007. W tym sezonie Cvetan Genkov został również najlepszym strzelcem ligi bułgarskiej, zdobywając 27 goli.

W lipcu 2007 roku Genkov przeszedł do rosyjskiego Dynama Moskwa. Zagrał w 37 meczach, strzelając 4 bramki. Po trzech latach napastnik ponownie zawitał do Sofii – został wypożyczony z Dynama do Lokomotivu. W 26 meczach zaliczył 15 trafień. Cvetan Genkov był również powoływany do reprezentacji Bułgarii, w której debiutował w wieku 21 lat.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony