Strona główna » Aktualności » Debiut Ćwielonga, Polska pokonała Walię

Debiut Ćwielonga, Polska pokonała Walię

Data publikacji: 08-09-2009 22:44

Reprezentacja Polski do lat 23 wygrała 2:1 z młodzieżową reprezentacją Walii w meczu towarzyskim, rozegranym w walijskim Carmarthen.

Reprezentacja Polski U-23 powstała niedawno. Dla podopiecznych Stefana Majewskiego mecz z Walią był debiutem w kadrze w tej kategorii wiekowej. Powołanie na to spotkanie otrzymał Piotr Ćwielong z Wisły Kraków oraz Mateusz Kowalski, który obecnie wypożyczony jest do Piasta Gliwice. Kowalski, jako kapitan, rozegrał cały mecz. Piotr Ćwielong na boisku przebywał 73 minuty.

Spotkanie rozegrane na Richmond Park rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie, w której Polacy w odstępie sześciu minut zdobyli dwie bramki. W 30. minucie Lee Idziego pokonał Przemysław Trytko, a w 36. minucie wynik na 2:0 podwyższył Adrian Paluchowski. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jedną bramką. W 84. minucie gola dla Walijczyków zdobył Craig Moses.

Walia U-23 – Polska U-23 1:2 (0:2)
0:1 Trytko 30’
0:2 Paluchowski 36’
1:2 Moses 84’

Walia U-23: Lee Idzi (46’ Stephen Cann) – Kai Edwards (85’ Ryan Edwards), Mike Williams, Lee Surman, Ashley Williams (87’ James Owen), Aeron Edwards (81’ Matthew Harris), Marc Williams, Craig Moses, Jordan Follows (58’ Drew Fahiya), Scott Barrow, Sion Edwards (38’ Owain Warlow)

Polska U-23: Adam Stachowiak – Krzysztof Król (84’ Cezary Wilk), Mariusz Pawelec, Mateusz Kowalski, Piotr Polczak (63’ Artur Jędrzejczyk), Marek Wasiluk (63’ Łukasz Hanzel), Jakub Tosik, Adrian Mierzejewski (81’ Krzysztof Janus), Adrian Paluchowski (46’ Piotr Tomsik), Piotr Ćwielong (73’ Łukasz Janoszka), Przemyslaw Trytko

Żółte kartki: Marc Williams (Walia)
Sędziował: Dean John (Walia)