Strona główna » Aktualności » Dudu Biton w Wiśle

Dudu Biton w Wiśle

Data publikacji: 06-07-2011 11:06Do Wisły Kraków przechodzi izraelski napastnik, Dudu Biton. Biała Gwiazda wypożyczyła go z belgijskiego klubu Charleroi na rok i zagwarantowała sobie opcję pierwokupu tego piłkarza.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Dudu Biton urodził się 1 marca 1988 roku. Karierę piłkarską rozpoczynał w Beitar Nes Tubruk, skąd przeniósł się do jednego z najbardziej znanych klubów w Izraelu – Maccabi Hajfa. Później Reprezentował barwy Maccabi Tej Aviv, Hapoelu Ra'anana oraz Hapoelu Petach Tikwa. Na początku roku 2011 po raz pierwszy opuścił Izrael i przeniósł się do belskijskiego Charleroi, skąd został wypożyczony do drużyny Białej Gwiazdy. Przez ostatni rok Dudu Biton, reprezentując najpierw barwy Hapoelu Petach Tikwa, a potem Charleroi w 27 meczach strzelił 17 goli.

Biton jest także reprezentantem młodzieżowych reprezentacji Izraela. Występował w barwach drużyn U-17, U19 oraz U21, w każdej z nich strzelając bramki. Łącznie w młodzieżowych reprezentacjach Izraela Biton strzelił 13 goli.

Zawodnik dzisiaj podpisał umowę z Wisłą Kraków, a już jutro rano uda się do Tallina, gdzie dołączy do drużyny Wisły, biorącej udział w turnieju w stolicy Estonii.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony