Strona główna » Aktualności » Dunin-Suligostowski: Nigdy nie mów nigdy

Dunin-Suligostowski: Nigdy nie mów nigdy

Data publikacji: 14-06-2016 14:23„Nigdy nie mów nigdy, nie jest powiedziane, że to koniec wzmocnień” - zapowiedział na konferencji prasowej Piotr Dunin-Suligostowski, prezes Wisły Kraków SA. Sternik wiślackiej spółki odpowiadał również na wiele innych interesujących z medialnego punktu widzenia pytań, w tym o ewentualne pozostanie pod Wawelem Rafała Wolskiego. „Nie czekamy biernie. W ostatni piątek skierowałem do włoskiego klubu ponaglenie w kwestii ich stanowiska. Formalnie zawodnik jest na wypożyczeniu do 30 czerwca, więc należy założyć, że najpóźniej w tym terminie sytuacja ta zostanie rozwiązana”.

DS DS

„W sprawie Rafała Wolskiego piłka jest w tej chwili po drugiej stronie. W okresie poprzedzającym 15 maja prowadziliśmy intensywne rozmowy z Fiorentiną, przedstawiając formułę dalszej gry Rafała w Wiśle. We wspominanym często terminie 15 maja poinformowaliśmy Fiorentinę, że na tym etapie nie jesteśmy w stanie wykupić Rafała za wymaganą kwotę, proponując ofertę dalszego wypożyczenia. Nie została ona odrzucona i czekamy na kontynuację rozmów. Zapewne równolegle we Włoszech toczą się przymiarki do ostatecznego rozwiązania i brane są pod uwagę różne warianty. Zarówno my, jak i z tego, co wiemy, Rafał, jesteśmy zainteresowani jego dalszą grą w barwach Wisły” - poinformował Piotr Dunin-Suligostowski. „Opcja dalszego wypożyczenia wchodziłaby w grę oczywiście pod korzystnym dla Fiorentiny warunkiem przedłużenia kontraktu z Rafałem na kolejny sezon przez klub z Włoch”.

To jednak nie jedyne poruszone na spotkaniu z mediami wątki transferowe. „Zobaczymy, czy po mistrzostwach Europy pojawią się ciekawe z punktu widzenia klubu i zawodników oferty dla Richarda Guzmicsa i Krzysztofa Mączyńskiego. Tego typu ruchy musiałyby oczywiście spowodować zakontraktowanie innych piłkarzy na ich pozycje. Podobnie wygląda sytuacja z Rafałem Wolskim. Przy wariancie jego odejścia szukalibyśmy innego klasycznego rozgrywającego do drugiej linii” - zapowiedział prezes Wisły Kraków SA.
 
„Roman Gergel jest jednym z zawodników na naszej liście potencjalnych wzmocnień. Bramkarz? Nie będziemy za wszelką cenę szukali gracza na tę pozycję, co nie oznacza, że w przypadku atrakcyjnej opcji nie zdecydujemy się na taki ruch” - zdradził sternik wiślackiej spółki.
 
Powrót legendy?
 
Nie zabrakło atrakcyjnego zwłaszcza z punktu widzenia kibiców wątku możliwego powrotu Radosława Sobolewskiego na Reymonta. „Radek zawsze czuł się związany emocjonalnie z Wisłą, jego serce biło tutaj. Na razie jest związany umowami z Górnikiem Zabrze. Głęboko jednak wierzę w to i bardzo byśmy byli szczęśliwi, gdyby już wkrótce zasilił nasz sztab szkoleniowy. Liczymy, że wróci do naszego klubu - choć już nie na boisku - z tym samym duchem i umiejętnością motywowania kolegów”.
 
Przedstawicieli mediów zainteresowało również, na jakim etapie jest sprawa Radosława Cierzniaka. „Nadal ma ona swój bieg. Kontynuujemy zapowiadane wcześniej ruchy, gdyż uważamy, że nastąpił niekorzystny precedens. Nie spodziewamy się, by ta sprawa znalazła pozytywne dla nas rozstrzygnięcie na poziomie Polskiego Związku Piłki Nożnej, a zatem pozostają nam pozostałe ścieżki - mówimy bądź o drodze sądowej, bądź o arbitrażu” - podsumował prezes Dunin-Suligostowski.
 
Damian Juszczyk
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


do góry strony