Strona główna » Aktualności » Gordan Bunoza na testach medycznych

Gordan Bunoza na testach medycznych

Data publikacji: 02-07-2010 15:00W piątek testy medyczne w Krakowie przechodził chorwacki obrońca, Gordan Bunoza. Zawodnik jeszcze dziś dołączy do piłkarzy Wisły w Barsinghausen. Podobnie jak w przypadku Słowaka, Erika Čikoša, jeśli wyniki testów medycznych będą dobre, piłkarz ten podpisze kontrakt z Białą Gwiazdą.

Fot. Marcin Górski Fot. Marcin Górski

Gordan Bunoza jest Chorwatem, który urodził się 5 lutego 1988 roku w miejscowości  Ljubuški w Bośni. Ma więc podwójne obywatelstwo. Na razie piłkarz występuje w młodzieżowych reprezentacjach Bośni i Hewrcegowiny, ale niewykluczone, że już niedługo zacznie reprezentować Chorwację. Powoływany był do kadry U-21, z którą obecnie walczy o awans do młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Danii. W eliminacjach Bunoza zagrał w 4 spotkaniach.Gordan ma 195 cm wzrostu i waży 85 kilogramów. Jest   środkowym obrońcą, który występował w takich klubach jak m.in. Austria Kärnten i Hrvatski Dragovoljac. W 2009 roku przeszedł do innej chorwackiej drużyny  NK Karlovac. Bunoza rozegrał w Karlovacu 27 meczów, zdobył jedna bramkę. Drużyna Bunozy – beniaminek ligi, zajęła na koniec sezonu 5. miejsce w bośniackiej Prva NHL, będąc przy okazji jednym z zespołów, które straciły najmniej goli w lidze.

Jeśli badania Chorwata przebiegną pomyślnie, jego zadaniem w Wiśle będzie zastąpienie na boisku Arkadiusza Głowackiego. „Wiem, że to będzie dla mnie wyzwanie. Głowacki przecież był ikoną klubu, grał w reprezentacji Polski. Jestem tu jednak, żeby postarać się sprostać temu zadaniu. Mam nadzieję, że mi się uda” – powiedział nam Gordan. „Wisła jest jak Dinamo w Chorwacji. Wiem, że to duży, mocny klub, który zawsze walczy o mistrzostwo Polski. Myślę, że przejście do Wisły będzie dla mnie przejściem na kolejny, wyższy poziom w mojej karierze sportowej” – dodał zawodnik.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony