Strona główna » Aktualności » Grad goli w Skawinie!

Grad goli w Skawinie!

Data publikacji: 31-08-2017 19:30

Piłkarze Białej Gwiazdy uświetnili jubileusz 95-lecia Skawinki Skawina i w ramach uzupełnienia cyklu treningowego zmierzyli się z V-ligową drużyną na jej boisku. Mecz zakończył się wynikiem 10:0 dla Wisły.

Worek z bramkami rozwiązał już w 5. minucie testowany Macauley Chrisantus, wykańczając głową dośrodkowanie Rafała Boguskiego. Wiślacy cały czas przebywali na połowie rywala, ale drugi skuteczny cios zadali dopiero kwadrans później, gdy „Boguś" łatwo zgubił krycie jednego z graczy Skawinki i uderzył po długim rogu. Chwilę później pomocnik Białej Gwiazdy zagrał piłkę wzdłuż bramki gospodarzy, a tam formalności strzałem piętą dopełnił Chrisantus.

Hat-trick Nigeryjczyka

W 39. minucie Nigeryjczyk sprytnie zszedł na prawą nogę i mocnym kopnięciem futbolówki po ziemii skompletował klasycznego hat-tricka.  Nie minęło 120 sekund, a wynik na 5:0 podwyższył ładnym uderzeniem ze skraju „szesnastki" Tibor Halilović. W ostatniej akcji pierwszej połowy Rafał Boguski wykorzystał doświadczenie i wziął defensora rywali na zamach w polu karnym drużyny przeciwnej. Jedenastkę pewnie wykonał Rafał Pietrzak.

Druga odsłona spotkania nie obfitowała już w tyle goli. Trener Kiko Ramírez wprowadził na murawę wiślacką młodzież i gra nabrała spokojniejszego tempa. Zawodnicy Skawinki kilkukrotnie przetestowali Kacpra Chorążkę, ale wciąż gole strzelała tylko krakowska Wisła. Najpierw w 56. minucie Halilović wykorzystał podanie Zé Manuela i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans na interwencję golkiperowi rywali. Chwilę później sam Portugalczyk przełamał się po kilku wcześniejszych nieudanych próbach i przy asyście Plewki zmieścił futbolówkę pomiędzy nogami piłkarzy ze Skawiny a słupkiem.

Zmiennik Carlitos w akcji

Wejście hiszpańskiego napastnika znacząco rozruszało grę Wisły z przodu. W 69. minucie świetnie odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym rywali i podwyższył na 9:0, a Biała Gwiazda ciągle stwarzała zagrożenie pod bramką gospodarzy. Wynik na 10:0 ustalił pod koniec meczu pięknym uderzeniem zza „szesnastki" Patryk Plewka.

Wisła: Chorążka - Cywka, González (45' Świątko), Arsenić (60' Małecki ), Pietrzak - Llonch ('45 Plewka), Halilović - Kostal, Boguski (66' López), Zé Manuel - Chrisantus
Skawinka Skawina - Wisła Kraków 0:10 (0:6)
0:1 Chrisantus 5'
0:2 Boguski 20'
0:3 Chrisantus 23'
0:4 Chrisantus 39'
0:5 Halilović 41'
0:6 Pietrzak 45'