Strona główna » Aktualności » Gwiazdy dla Białej Gwiazdy - koncert charytatywny ponad podziałami

Gwiazdy dla Białej Gwiazdy - koncert charytatywny ponad podziałami

Data publikacji: 14-03-2019 17:20Na specjalnej czwartkowej konferencji prasowej ogłoszono termin wielkiego koncertu charytatywnego „Gwiazdy dla Białej Gwiazdy”. Koncert odbędzie się 8 kwietnia w hali Wisły, a zagrają na nim największe marki polskiej muzyki rozrywkowej. Całość wpływów z biletów zostanie przeznaczona na budowę boiska przy ulicy Reymonta 22 dla Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.


Idea wielkiego koncertu charytatywnego „Gwiazdy dla Białej Gwiazdy" powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków, agencji eventowej Especto oraz fundacji Polish Heritage. W kryzysowym dla krakowskiego klubu momencie, kiedy cała wiślacka społeczność włączyła się w akcję pomocy, zaangażowane podmioty chciały pokazać, że nie zapominają również o przyszłości Białej Gwiazdy - Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

„W Wiśle było trochę, jak w piosence zespołu Happysad. Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie ku górze. Fajnie, że znaleźli się ludzie, którzy chcą naszej Wiśle pomagać” - zaczął prezes, a jednocześnie dyrektor Akademii Rafał Wisłocki. „Uważam, że w każdym klubie akademia jest fundamentem, jeśli chodzi o funkcjonowanie klubu, ponieważ gdy jest prowadzona w prawidłowy sposób, a szkolenie stoi na wysokim poziomie, zawodnicy trafiają potem do pierwszego zespołu i do innych klubów. Patrząc po klubach Ekstraklasy, naszych wychowanków jest sporo, a ja sam śledzę ich losy, choćby braci Mak czy Alana Urygi. Naszym celem jako klubu jest sprawienie, by jak największa liczba wychowanków stanowiła w przyszłości o sile pierwszej jedenastki" - kontynuował.

Ideę koncertu ponad podziałami wyjaśniał Jan Malski, dyrektor wykonawczy Fundacji Polish Haritage i Agencji Eventowej Especto: „To nie jest tak, że artyści biorący udział w akcji nagle zmienią barwy. Nikt nie założy koszulki czy szalika Wisły, tylko pozostanie wierny swojemu klubowi, z którym dorastał. Cel jest zdecydowanie szerszy niż tylko sympatie klubowe - to pomoc jednemu z najstarszych klubów w Polsce oraz dalszy rozwój polskiej piłki”.

„Po wyremontowaniu szatni dla młodych zawodników, stawiamy przed sobą kolejne zadanie. Będzie nim budowa boiska dla Akademii Piłkarskiej przy ulicy Reymonta” - dodał Piotr Leśkiewicz, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków.

Podczas koncertu 8 kwietnia wystąpią: Enej, Andrzej Sikorowski, Happysad, Jamal, Abradab, Marcin Daniec i Sonbird. Bilety będą dostępne na going.pl już od piątku (15.03) od godziny 15.00 w cenie 100 zł dla osób dorosłych oraz 50 zł dla dzieci do lat 10. Dzięki sponsorom całość dochodu z biletów zostanie przekazana na budowę boiska dla Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

 Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony