Strona główna » Aktualności » Hristov: Chciałem trafić do dużego klubu

Hristov: Chciałem trafić do dużego klubu

Data publikacji: 26-02-2010 15:15„Na razie za krótko tu jestem, żeby coś więcej powiedzieć o drużynie. Zawodnicy są sympatyczni. Wszyscy. Mają dobre charaktery. Trener natomiast jest ambitny” – dzielił się swoimi pierwszymi spostrzeżeniami po podpisaniu umowy Georgi Hristov.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Bułgarski napastnik zapewnił, że jest gotowy zagrać już w meczu z Bełchatowem. Jest po półtoramiesięcznym okresie przygotowawczym z Levskim Sofia, więc z przygotowaniem fizycznym nie będzie problemów. Kłopoty mogą się pojawić, jeśli chodzi o zgranie z resztą zespołu. „Trener zadecyduje, kto zagra. Najważniejsze jest wygrać ten mecz” – mówi Hristov. „Mam nadzieję, że jutro strzelę pierwszego gola” – dodał.

Georgi Hristov zawodnikiem Wisły

W ostatnim sezonie zawodnik miał problemy ze skutecznością. „To zdarza się w piłce. Nawet wielcy piłkarze czasem nie mają szczęścia. Ja pracuję ciężko i mam nadzieję, że nie będę miał tu problemów ze skutecznością” – podkreślił Bułgar. Dodał on, że jest zadowolony z faktu, że w drużynie będzie silna konkurencja. „To dobrze. Jeśli jest wielu dobrych zawodników w zespole, to łatwiej podnosić swój poziom” – zaznaczył napastnik.

Jakiś czas temu Hristova chciała kupić Cracovia. „Pamiętam. To było półtora roku temu” – powiedział Georgi. Dlaczego do tego transferu nie doszło? „Nie chciałem tam przejść, bo chciałem grać w dużym klubie, takim jak Wisła” – odpowiedział zawodnik i dodał: „Gdy zdecydowałem się na Wisłę, wszyscy mówili mi, że idę do największego klubu w Polsce. Jestem z tego zadowolony.”

M. Górski
Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony