Strona główna » Aktualności » Inauguracyjny remis

Inauguracyjny remis

Data publikacji: 17-09-2010 22:10

Ponad 17 500 widzów obejrzało pierwszy mecz Wisły Kraków przy Reymonta 22. Biała Gwiazda, mimo że prowadziła już z Koroną 2:1, ostatecznie zremisowała z kielczanami 2:2.

Mecz przy Reymonta miał dwa oblicza. W pierwszej odsłonie to Biała Gwiazda dominowała, w drugiej oddała pole gry Koronie. Wiślacy dwa razy wychodzili na prowadzenie i dwa razy je tracili.

Zobacz bramki z tego meczu

Pierwsza bramka przy R22 padła dopiero w 44. minucie, a jej strzelcem był Paweł Brożek. „Brozio” wykorzystał dośrodkowanie Andresa Riosa z lewej strony i spokojnie z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Odpowiedź Korony nadeszła tuż po przerwie. Przed polem karnym faulowany został Vlastimir Jovanović. Sędzia podyktował rzut wolny dla podopiecznych trenera Marcina Sasala. Do piłki podszedł Aleksandar Vuković, który pewnym strzałem w róg bramki wyrównał stan meczu na 1:1. Po tym golu gospodarze. Po tym golu Wiślacy oddali pole gry rywalom. Korona grała dużo pewniej i śmielej, zaś podopieczni trenera Roberta Maaskanta wydawali się nieco zagubieni.

Zobacz zdjęcia z tego meczu!

Mimo tego w 72. minucie kibice Białej Gwiazdy znowu mieli powody do radości. Skuteczną dobitką po strzale Pawła Brożka w słupek popisał się Cezary Wilk, były piłkarz Korony Kielce. Role się odwróciły – to gospodarze przejęli inicjatywę, grali spokojniej i czekali na kolejne okazje do zdobycia trzeciej bramki. Ten gol padł – ale dla drużyny gości. Błąd wiślackiej defensywy wykorzystał Andrzej Niedzielan, który po zagraniu z prawego skrzydła Jacka Markiewicza strzałem głową zdobył swojego siódmego gola w sezonie.

Na cztery minuty przed końcem meczu błędu Pavola Stano, który źle wybił piłkę z własnego pola karnego, nie wykorzystał Rafał Boguski. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Patryk Małecki próbował pokonać Zbigniewa Małkowskiego z ostrego kąta, ale golkiper kielczan nie dał się zaskoczyć. I tak pierwszy po 15 miesiącach mecz przy Reymonta 22 zakończył się podziałem punktów, który na pewno bardziej cieszy gości.

Wisła Kraków – Korona Kielce 2:2 (1:0)
1:0 Paweł Brożek 44’
1:1 Vuković 47’