Strona główna » Aktualności » Ivan Gonzalez nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy

Ivan Gonzalez nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy

Data publikacji: 11-01-2017 21:25Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że nowym piłkarzem Wisły Kraków został dziś Iván González López. Hiszpan pozytywnie przeszedł testy medyczne i podpisał z naszym klubem półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Fot. Przemek Marczewski Fot. Przemek Marczewski

Defensor z Półwyspu Iberyjskiego urodził się 15 lutego 1988 roku w Torremolinos, gdzie szkolił się przez pierwsze lata swojej kariery. Piętnastolatkiem z okolicznego Torremolinos C.F. zainteresowała się Malaga C.F., którą Iván zasilił w sezonie 2003/04. W 2009 roku został włączony do pierwszej drużyny Los Albiazules. Dla występującego w La Lidze zespołu rozegrał 29 spotkań i zdobył jedną bramkę.

Na początku 2011 roku Iván González został wypożyczony do drugiej drużyny Realu Madryt. Nowy nabytek Białej Gwiazdy podczas pobytu w Castilli C. F. rozegrał 18 spotkań i zaliczył jedno trafienie. Postawa środkowego defensora na tyle zaimponowała Królewskim, że po wygaśnięciu dotychczasowej umowy z Malagą pozostał na dłużej w stolicy Hiszpanii. Kampanię 2012/13 zakończył z 29 występami i jednym trafieniem na koncie.

Podróże w nieznane

Po dwuletniej przygodzie z rezerwami Realu Madryt Iván González przeniósł się do Niemiec. Nowym klubem Hiszpana w kraju naszych zachodnich sąsiadów zostało FC Erzgebirge Aue. Podczas rocznego pobytu w ekipie Fiołków 15 razy meldował się na drugoligowych boiskach.

To nie był koniec podróży po Europie rosłego obrońcy z Torremolinos. Na początku 2015 roku hiszpański zawodnik dołączył do rumuńskiego ASA Târgu Mureș, z którym sezon 2014/15 zakończył na drugim miejscu. W kolejnej edycji rozgrywek Mureșenii zakwalifikowali się do grupy mistrzowskiej Ligi I.

Latem 2016 roku Iván González wrócił do swojej ojczyzny. Ostatnim klubem 28-latka był AD Alcorcón, który występuje na drugim szczeblu rozgrywkowym. Po rozegraniu dla Fiebre Amarilla 9 spotkań rozwiązał kontrakt.

Jutro o godzinie 14.00 w Pawilonie Medialnym na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbędzie się prezentacja naszego nowego zawodnika.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony