Strona główna » Aktualności » Jakub Bartkowski dołącza do Wisły Kraków

Jakub Bartkowski dołącza do Wisły Kraków

Data publikacji: 01-02-2017 16:25Okienko transferowe przy Reymonta trwa w najlepsze. Dziś kadrę Białej Gwiazdy wzmocnił obrońca Jakub Bartkowski. 25-latek będzie bronił wiślackich barw co najmniej przez najbliższe półtora roku.


Nowy zawodnik Wisły Kraków urodził się 7 listopada 1991 roku. Jego pierwszym klubem był LKS Różyca, który zamienił przed wejściem w dorosłą piłkę na Widzew Łódź. Jakub Bartkowski stopniowo przechodził przez juniorskie szczeble, aby w końcu przebić się do rezerw, a następnie do pierwszej drużyny. Defensor poczuł smak Ekstraklasy 28 sierpnia 2011 roku, kiedy to ekipa z Łodzi mierzyła się ze Śląskiem Wrocław. Czerwona Armia była jego drugim domem aż do jesieni 2013 roku.

W trakcie sezonu 2013/14 nowy obrońca Białej Gwiazdy przeniósł się niemal pod granicę polsko-litewską. Razem z Wigrami Suwałki awansował do I ligi, gdzie podlaski klub występuje do dziś. Przez dwie ostatnie edycje rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy Biało-Niebiescy plasowali się w środku stawki, zaś w obecnej kampanii zajmują piąte miejsce. Bartkowski w rodzinnej miejscowości Patryka Małeckiego rozegrał 100 spotkań, w trakcie których zdobył trzy bramki.

Kontrakt z Wisłą grającego na obu stronach defensywy piłkarza będzie obowiązywał przez najbliższe 1,5 roku, z zapisaną w umowie możliwością jej przedłużenia o kolejny rok.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony