Strona główna » Aktualności » Jovanić zawodnikiem Wisły

Jovanić zawodnikiem Wisły

Data publikacji: 13-06-2010 18:43Serbski bramkarz Milan Jovanić podpisał kontrakt z Wisłą. Dwudziestoczteroletni zawodnik z krakowskim klubem związał się pięcioletnią umową.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Milan Jovanić urodził się 31 lipca 1985 roku w Nowym Sadzie. Ma 188 cm wzrostu, waży 81 kg. Grał m.in. w FK Veternik, Obiliciu Belgrad. Sezon 2005-2006 spędził w australijskim Perth Glory, ale w pierwszej drużynie rozegrał tylko jedno spotkanie. W klubie tym gra obecnie były zawodnik Wisły Kraków, Jacob Burns.Po powrocie z Australii Milan Jovanić przez trzy lata grał w FK Nowy Sad. W 2009 roku przeszedł do FK Spartak Zlatibor Voda, z którym zajął w serbskiej ekstraklasie 4. miejsce, dające udział w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej. Jovanić został wybrany odkryciem ligi serbskiej po rozgrywkach w ostatnim sezonie.Nowy zawodnik Wisły ma też za sobą debiut w reprezentacji Serbii. 7 kwietnia 2010 roku rozegrał 5 minut w meczu towarzyskim z Japonią, wygranym przez Serbów 3:0.

W poniedziałek o godz. 15:00 w pawilonie medialnym Wisły odbędzie się prezentacja nowego zawodnika, a już dziś wieczorem na www.wisla.krakow.pl znajdziecie materiał wideo z rozmową z nowym piłkarzem Białej Gwiazdy.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony