Strona główna » Aktualności » Jovanović i Gervasio dołączyli do drużyny

Jovanović i Gervasio dołączyli do drużyny

Data publikacji: 23-06-2011 20:18Na zgrupowanie w Holandii do drużyny Wisły dołączyli dwaj nowi zawodnicy: Marko Jovanović i Gervasio Daniel Nunez. Obaj piłkarze otrzymali zgodę ze swoich klubów na trenowanie z Wisłą, a w najbliższym czasie zostaną dopełnione formalności przy podpisywaniu kontraktów z nimi.

Fot. Marcin Górski Fot. Marcin Górski

Marko Jovanović urodził się 26 marca 1988 roku w Belgradzie. Gra na pozycji obrońcy. Mierzy 189 cm wzrostu. Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w klubie Budućnost Arilje. Następnie w 2001 roku został zawodnikiem Partizana Belgrad. Cztery lata później został wypożyczony do FK Teleoptik Belgrad, a w 2007 roku wrócił do Partizana. Razem z tym klubem cztery razy z rzędu wygrywał serbską ligę oraz trzy razy Puchar Serbii.

Jovanović na arenie europejskiej debiutował 23 października 2008 roku w meczu Pucharu UEFA pomiędzy Partizanem i Sampdorią Genua, wygranym przez Włochów 2:1. W sezonie 2010/2011 Jovanović zagrał w 10 spotkaniach Ligi Mistrzów.

Serbski obrońca był powoływany do młodzieżowej reprezentacji swojego kraju do lat 21, grał również w olimpijskiej reprezentacji Serbii podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Zawodnik wystąpił we wszystkich trzech meczach fazy grupowej przeciwko Australii, Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz Argentynie.

Gervasio Daniel Nunez urodził się 29 stycznia 1988 roku w Formosie, w Argentynie. Ma 187 cm wzrostu i gra na pozycji pomocnika lub obrońcy. Jest wychowankiem klubu Rosario Central. W barwach tej drużyny zagrał w 53 meczach ligowych i zdobył 5 goli. W Rosario Nunez grał do końca sezonu 2009/2010, po którym klub spadł do niższej ligi argentyńskiej. Pomocnik przeniósł się do Quilmes Atlético Club, w którym rozegrał 22 mecze.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony