Strona główna » Aktualności » Junior Diaz wraca do Wisły

Junior Diaz wraca do Wisły

Data publikacji: 08-07-2011 12:40Do Wisły Kraków wraca dobrze znany przy Reymonta 22 Junior Diaz. Zawodnik, który odszedł rok temu do belgijskiego zespołu Club Brugge, teraz został wypożyczony do drużyny Białej Gwiazdy na rok.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Junior Diaz urodził się 12 września 1983 roku. Ma 185 centymetrów wzrostu, waży 76 kilogramów. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w zespole CS Herediano, z którego w styczniu 2008 roku przeszedł do Wisły.

W Krakowie Diaz rozegrał 95 spotkań, z czego 66 w lidze. Do drużyny Białej Gwiazdy przychodził jako lewy obrońca, ale przy Reymonta grywał również jako defensywny pomocnik i po lewej stronie pomocy. Reprezentując Białą Gwiazdę zdobył dziesięć goli. Swój ostatni dotychczas mecz w barwach Wisły rozegrał 28 sierpnia 2010 roku, kiedy trenerem Wisły był już Robert Maaskant.

W zespole Club Brugge Junior Diaz rozegrał w zeszłym sezonie jedynie 13 meczów ze względu na kontuzję, której nabawił się w trakcie poprzedniego sezonu. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikowi w otrzymaniu powołania do reprezentacji Kostaryki na turniej o Złoty Puchar CONCACAF. Ze swoją drużyną narodową Diaz dotarł do ćwierćfinału, gdzie Kostaryka musiała uznać wyższość Hondurasu.

Junior Diaz w Wiśle występować będzie, tak samo jak w trakcie swojej poprzedniej przygody z Białą Gwiazdą, z numerem 15. Jeszcze dziś reprezentant Kostaryki dotrze do Tallina, gdzie przebywa drużyna Wisły Kraków.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony