Strona główna » Aktualności » Kew Jaliens nowym zawodnikiem Wisły

Kew Jaliens nowym zawodnikiem Wisły

Data publikacji: 26-01-2011 15:50Holenderski środkowy obrońca Kew Jaliens podpisał 2,5 letnią umowę z Wisłą Kraków.

Fot. Daniel Gołda Fot. Daniel Gołda

Jaliens przyleciał do Polski w niedzielę późnym wieczorem. Przez ostatnie dni przechodził badania oraz uzgadniał warunki kontraktu z Wisłą. W drużynie Białej Gwiazdy będzie grał z numerem 2 na koszulce, z którym występował w swoim ostatnim klubie z Holandii – AZ Alkmaar.

Kew Jaliens ma 32 lata. Karierę piłkarską rozpoczynał jako siedemnastolatek w Sparcie Rotterdam. Następnie grał w Willem II, a potem przeszedł do AZ Alkmaar, gdzie święcił największe sukcesy. Obrońca grał również w reprezentacji Holandii, z którą wystąpił na Mistrzostwach Świata w 2006 roku w Niemczech.

„Dla drużyny ważne jest to, żeby na pozycji stopera mieć kogoś doświadczonego. Na lewej stronie środka obrony mamy Gordana Bunozę, który jest bardzo utalentowanym piłkarzem, ale jest młody. Mieliśmy kilka opcji, ale zdecydowaliśmy, że musi to być zawodnik doświadczony, a taki jest Kew” – mówił po podpisaniu kontraktu przez Jaliensa dyrektor sportowy Wisły Kraków, Stan Valckx. „On wie, czego oczekujemy, wie, jak radzić sobie z presją. Z tym stykał się w swoich poprzednich klubach” – dodał Valckx.

Kew Jaliens jest bardzo rutynowanym zawodnikiem. W holenderskiej Eredivisie rozegrał prawie 400 spotkań, zaś w europejskich pucharach wystąpił pięćdziesiąt razy. „Na początku nie byliśmy pewni, czy uda nam się pozyskać takiego gracza. Rozmawiałem z nim i starałem się go zachęcić do przejścia do Wisły. Opowiadałem mu o klubie, o przyszłości i naszych celach. Dzięki temu zapałał entuzjazmem do naszej propozycji” – powiedział Stan Valckx.

Prezentacja zawodnika odbędzie się w czwartek 27 stycznia o godz. 16:00.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony