Strona główna » Aktualności » Kirm na ustach wszystkich

Kirm na ustach wszystkich

Data publikacji: 29-11-2009 18:15„Jeśli cały zespół gra dobrze, mnie również jest łatwiej” – przyznał skromnie niekwestionowany bohater widowiska w Wodzisławiu.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Andraż Kirm przełamał dzisiaj niemoc strzelecką Wiślaków. Zdobył dwa gole, został wybrany najlepszym piłkarzem meczu, a Wisła efektownie pokonała Odrę Wodzisław 3:1. Pomocnik Białej Gwiazdy komplementuje jednak wysiłki całego zespołu, bez tego bowiem jego występ nie ułożyłby się tak pomyślnie. „Sądzę, że cała drużyna zagrała dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie” – powiedział usatysfakcjonowany Kirm. „Jeśli cały zespół gra dobrze, mnie również jest łatwiej. Strzeliłem dziś dwa gole i bardzo się z tego cieszę, ale to jest wynik pracy całego zespołu” – kontynuował. 

Bramka na 3:0 autorstwa Słoweńca była szczególnej urody. Precyzyjnym strzałem z dystansu Kirm nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. „Druga bramka jest jedną z najlepszych w całej mojej dotychczasowej karierze. Jestem z niej bardzo dumny” – przyznał zadowolony piłkarz.

W spotkaniu z Odrą Wodzisław, Andraż Kirm wystąpił na prawej stronie pomocy, która wydawać by się mogło, że nie jest jego wymarzonym miejscem na boisku. Okazuje się jednak, że zmiana nie miała dla niego negatywnego znaczenia. „Grałem na niej już wielokrotnie w przeszłości, więc nie robi mi to dużej różnicy” – wyjaśniał Słoweniec. „Nie jest dla mnie specjalnie ważne, czy występuję po lewej, czy prawej stronie pomocy. Poza tym podczas meczu często zmieniałem pozycje na boisku, więc nie ma to dla mnie znaczenia” – dodawał.

Daniel Kołeczek
Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony