Strona główna » Aktualności » Lech pokonany, brązowy medal judoki, Wiślaczka w reprezentacji - 10-11 lutego

Lech pokonany, brązowy medal judoki, Wiślaczka w reprezentacji - 10-11 lutego

Data publikacji: 13-02-2018 11:00To był udany dla Białej Gwiazdy weekend z wielką imprezą w tle. Wiślacy pokazali się w różnych dyscyplinach, reprezentując także Polskę na arenie międzynarodowej.


Przegląd weekendu bez wątpienia należy rozpocząć od imprezy zorganizowanej przez sekcję judo Wisły Kraków. V Memoriał Pawła Pytlińskiego przyciągnął na halę sporo kibiców, którzy obserwowali poczynania około 350 zawodników z Polski i z Europy. Cały turniej został zorganizowany w ramach International Judo League. Bardzo dobrze weekendową rywalizację będzie wspominał trzynastoletni judoka Białej Gwiazdy Jakub Moskal, który zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.

Lech pokonany
 
W Sieradzu doszło do bardzo ciekawego pojedynku pomiędzy Wisłą a Lechem Poznań. W szranki stanęli zawodnicy z roczników 2003 i 2004. Obydwie drużyny wygrały swoje mecze, pokonując Kolejorza 2:1. Mecz piłkarzy z rocznika 2003 był w pełni zdominowany przez młodych piłkarzy występujących z białą gwiazdą na piersi. Do przerwy Wisła prowadziła już 2:0 po trafieniach Danela Hoyo-Kowalskiego i Jakuba Lorka. Warto zauważyć, że pierwszy celny strzał na bramkę krakowskiego zespołu młodzi poznaniacy oddali dopiero w drugiej połowie, kiedy to zdobyli zresztą honorowe trafienie.
Młodzi futboliści z rocznika 2004 wygrali mecz w takich samych rozmiarach. Gole dla Białej Gwiazdy strzelili Jakub Niedbała i Dorian Gądek.

Szermiercze rozgrywki

Dwie zawodniczki sekcji szermierczej Wisły udały się na Puchar Świata do Barcelony. Niestety Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Zamachowska nie zaliczą tego turnieju do udanych. Renata przegrała niespodziewanie w drugiej rundzie z Chinką Chengzi Xu, a Ola na tym samym etapie nie dała rady wyjść zwycięsko z pojedynku z Włoszką Albertą Santuccio.
 
W rozegranym w niedzielę turnieju drużynowym reprezentacja Polski prowadzona przez Bartłomieja Języka zajęła trzynaste miejsce.
 
Nasze barwy narodowe reprezentował także bokser TS Wisła - Jakub Pyclik. Zawodnik, który walczy w kategorii do 48 kilogramów udał się wraz z kadrą Polski na mecz pięściarski do Kopenhagi, w którym nasi bokserzy zmierzyli się z Duńczykami. Cały mecz Polska wygrała 10:8, a nasz zawodnik stoczył bardzo dobrą walkę, w której niestety musiał uznać wyższość rywala. Kuba przegrał na punkty 1:2.
 
Pewna wygrana Biało-Czerwonych koszykarek

W sobotę 10 lutego w barwach reprezentacji Polski w koszykówce kobiet wystąpiła także Magdalena Ziętara. Nasza zawodniczka zagrała w meczu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2019, w którym Polki zmierzyły się w Tallinie z reprezentacją Estonii. Biało-Czerwoni wygrali to spotkanie 87:68, a Ziętara zdobyła w tym meczu osiem punktów. Kolejnym wiślackim akcentem w tym spotkaniu była obecność na ławce rezerwowych Krzysztofa Szewczyka. Trener Wisły Can-Pack pełni w kadrze prowadzonej przez Arkadiusza Rusina funkcję asystenta.
 
Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
 


do góry strony