Strona główna » Aktualności » Maor Melikson zawodnikiem Wisły!

Maor Melikson zawodnikiem Wisły!

Data publikacji: 31-01-2011 17:34Maor Melikson przechodzi do Wisły Kraków! Zawodnik związał się dziś z krakowskim klubem umową, która obowiązywać będzie przez cztery i pół roku.

Fot. Daniel Gołda Fot. Daniel Gołda

Melikson w Krakowie przebywa już od jakiegoś czasu. Zawodnik pozytywnie przeszedł testy medyczne, a dziś zostały ustalone ostatnie szczegóły z jego dotychczasowym klubem, Hapoelem Beer Sheva.

Melikson to dwudziestosześcioletni ofensywny pomocnik. Urodził się 30 października 1984 roku w Jawne w Izraelu. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w klubie ze swojego rodzinnego miasta - Maccabi Jawne. Z tego zespołu przeniósł się do dobrze znanego Wiśle Beitaru Jerozolima  - Biała Gwiazda mierzyła się z tą drużyną w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów w 2008 roku. W tym czasie jednak Melikson nie grał już w Bietarze, bowiem w 2006 roku przeniósł się do zespołu ówczesnego mistrza kraju, Maccabi Hajfa. Później piłkarz reprezentował jeszcze barwy Hapoelu Kfar Saba, skąd trafił do Hapoelu Beer Sheva. W tej drużynie Maor pełnił funkcję kapitana.

Melikson występował w reprezentacjach juniorskich Izraela: w drużynie U-19 zagrał osiem razy strzelając jedną bramkę, a w zespole U-21 piętnaście razy. W tych spotkaniach zdobył dwa gole. W zeszłym roku natomiast zadebiutował w pierwszej reprezentacji Izraela. W maju 2010 roku wystąpił w meczu przeciwko Urugwajowi.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony