Strona główna » Aktualności » Marko Jovanović w Wiśle!

Marko Jovanović w Wiśle!

Data publikacji: 12-07-2011 19:08Dzień przed meczem kontakt z Wisłą podpisał Marko Jovanović. Kontrakt, który będzie obowiązywał przez najbliższe pięć lat. 

Fot. Marcin Górski Fot. Marcin Górski

Zawodnik został również zgłoszony do europejskich rozgrywek, a co za tym idzie – może zagrać w jutrzejszym meczu ze Skonto Ryga.

Marko Jovanović urodził się 26 marca 1988 roku w Belgradzie. Gra na pozycji obrońcy. Mierzy 189 cm wzrostu. Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w klubie Budućnost Arilje. Następnie w 2001 roku został zawodnikiem Partizana Belgrad. Cztery lata później został wypożyczony do FK Teleoptik Belgrad, a w 2007 roku wrócił do Partizana. Razem z tym klubem cztery razy z rzędu wygrywał serbską ligę oraz trzy razy Puchar Serbii.

Jovanović na arenie europejskiej debiutował 23 października 2008 roku w meczu Pucharu UEFA pomiędzy Partizanem i Sampdorią Genua, wygranym przez Włochów 2:1. W sezonie 2010/2011 Jovanović zagrał w 10 spotkaniach Ligi Mistrzów.

Serbski obrońca był powoływany do młodzieżowej reprezentacji swojego kraju do lat 21, grał również w olimpijskiej reprezentacji Serbii podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Zawodnik wystąpił we wszystkich trzech meczach fazy grupowej przeciwko Australii, Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz Argentynie.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA  do góry strony