Strona główna » Aktualności » Matija Spicić zagra w Wiśle Kraków!

Matija Spicić zagra w Wiśle Kraków!

Data publikacji: 07-02-2017 19:00Po transferach Ivana Gonzaleza, Wojciecha Słomki, Semira Stilicia, Jakuba Bartkowskiego oraz Pola Lloncha w szatni Wiślaków pojawia się nowa postać! Matija Špičić podpisał obowiązujący do końca obecnego sezonu kontrakt z Białą Gwiazdą.


Chorwat urodził się 24 lutego 1988 roku w Zagrzebiu. Pierwsze piłkarskie szlify zbierał w stołecznych klubach - najpierw w NK Hrvatskim Dragovoljacu, a następnie w NK Zagreb. Špičić uważany był za jednego z najbardziej perspektywicznych graczy młodego pokolenia ekipy Pjesnici. Jako 17-latek zajął z reprezentacją Vatreni U-17 4. miejsce podczas rozgrywanych we Włoszech Mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej. Chociaż nowy nabytek Białej Gwiazdy zwrócił na siebie uwagę skautów europejskich klubów, plany młodemu zawodnikowi pokrzyżowała kontuzja doznana w 2008 roku. Po powrocie do pełni sił ponownie był podstawowym ogniwem zagrzebskiego zespołu, który opuścił w wieku 23 lat.

Podróże krótsze i dłuższe
 
Czteromiesięcznego pobytu w Tawriji Symferopol Špičić nie może zaliczyć do udanych. Nic więc dziwnego, że po trzech występach w niebiesko-czerwono-białych barwach wrócił do ojczyzny. 
 
Gra w NK Istrze 1961 była swoistą odskocznią dla Chorwata, który na początku 2012 roku wyjechał do Rosji. W ciągu półtorarocznej przygody w Sybirze Nowosybirsk lewy obrońca zanotował 40 spotkań i jedną asystę oraz trzykrotnie trafił do siatki.
 
W 2013 roku Špičić zamienił siedzibę władz obwodu nowosybirskiego na stolicę Azerbejdżanu. Przez dwa lata z rzędu chorwacki defensor zajmował z Interem Baku drugie miejsce w lidze, uprawniające do walki o Ligę Europy. Z azerską drużyną pożegnał się we wrześniu 2015 roku i po raz kolejny wrócił do swojego kraju.
 
Następnym przystankiem mierzącego 177 centymetrów zawodnika był NK Osijek, gdzie chorwacki defensor występował razem z innym Wiślakiem - Zoranem Arseniciem. 
 
Ostatnim klubem Špičicia było Dinamo Tbilisi, z którym rozstał się pod koniec sierpnia 2016 roku.
 
Nowy piłkarz Wisły Kraków najlepiej czuje się na lewej obronie, jednak w karierze grywał już jako lewy pomocnik lub prawy bądź środkowy defensor. 
 
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


do góry strony