Strona główna » Aktualności » Nowy sezon, nowe numery

Nowy sezon, nowe numery

Data publikacji: 09-07-2013 13:54Przed sezonem w klubach zmieniają się nie tylko piłkarze, ale też numery na ich koszulkach. Jak to wygląda w przypadku zawodników Białej Gwiazdy? 


Dokonajmy przeglądu, zaczynając od bramki. W bluzie z numerem „1” grać będzie Michał Miśkiewicz. Inne numery zobaczymy też na koszulkach naszych dwóch obrońców: koszulkę z numerem „13” założy Marko Jovanović, a numer „25” przypadł w udziale młodemu Pawłowi Stolarskiemu. 

W przypadku Serba wybór jest spowodowany tym, że kiedy był zawodnikiem Partizana Belgrad, grał właśnie z „trzynastką”. „Stolar” natomiast wybrał liczbę 25 z dwóch powodów. Po pierwsze, jest dla niego istotna, gdyż na boisko wybiegali z tym numerem ważni dla Białej Gwiazdy piłkarze, tacy jak Cleber czy Siergiej Pareiko, czyli filary defensywy. Drugi powód prostszy, ale równie istotny: spełnienie marzeń, od dziecka bowiem chciał grać w sportowej koszulce z tym numerem.

Fabian Burdenski, nowy zawodnik, wybrał numer „23”. Kibice Wisły na pewno pamiętają, że na murawie z „23” pojawiał się napastnik, Paweł Brożek.

Sentyment, przyzwyczajenie, powrót do korzeni, kontynuowanie tradycji, realizacja marzeń czy przypadek? Nieważne, co zadecydowało. Niech nowe wybory i wszystkie numery na koszulkach Wiślaków będą szczęśliwe.

MH
Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony