Strona główna » Aktualności » Obrońca z Japonii na testach w Wiśle

Obrońca z Japonii na testach w Wiśle

Data publikacji: 05-11-2012 10:33Od poniedziałku testy w drużynie Wisły Kraków rozpocznie japoński obrońca Kosuke Kimura. Piłkarz zakończył niedawno sezon w amerykańskiej lidze MLS, gdzie reprezentował barwy zespołów Colorado Rapids i Portland Timbers. Aktualnie jest on wolnym zawodnikiem.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Kimura urodził się 14 maja 1984 roku w japońskiej miejscowości Kobe. Swoją karierę piłkarską zaczynał w klubie Kawasaki Frontale, ale szybko wyjechał do Stanów Zjednoczonych i tam kontynuował granie w piłkę. W 2007 roku został wybrany w drafcie do ligi MLS i tym samym stał się pierwszym japońskim zawodnikiem występującym w lidze amerykańskiej.

W zespole Colorado Rapids spędził sześć lat, rozgrywając 123 mecze. W 2010 roku wywalczył z drużyną mistrzostwo ligi, walnie przyczyniając się do zdobycia tego tytułu. W meczu półfinałowym Kimura zdobył bowiem decydującą bramkę dla swojego zespołu. W trakcie sezonu 2012 przeniósł się do zespołu Portland Timbers, w którym to klubie rozegrał 17 spotkań.

Kimura najczęściej ustawiany jest na prawej obronie, ale może też występować na pozycji prawego pomocnika. W najbliższych dniach jego umiejętnościom będzie przyglądał się sztab szkoleniowy Wisły Kraków.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony