Strona główna » Aktualności » Patryk Małecki Odkryciem Roku

Patryk Małecki Odkryciem Roku

Data publikacji: 13-12-2009 21:20W niedzielę 13 grudnia w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się uroczysta gala tygodnika „Piłka Nożna”, podczas której rozdano nagrody najlepszym, zdaniem gazety, piłkarzom oraz trenerom mijającego roku.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Nagrody przyznano w dziewięciu kategoriach. W dwóch z nich nominację otrzymali zawodnicy Wisły Kraków: Patryk Małecki (Odkrycie Roku) oraz Marcelo (Obcokrajowiec Roku). Nagrodę otrzymał Patryk Małecki, który osobiście odebrał statuetkę.

„Jest mi niezmiernie miło, że znalazłem się w takim gronie. Powiem szczerze, że jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem w kategorii ‘Odkrycie Roku’. Chciałbym bardzo podziękować trenerowi Skorży, który dał mi szansę rozwoju i zaufał mi” – powiedział Patryk, odbierając nagrodę. „Mały” przyznał, że miał nadzieję na wygraną, chociaż miał poważnych rywali: Artura Sobiecha z Ruchu Chorzów oraz Macieja Rybusa z Legii Warszawa. „Maciek  i Artur są to bardzo dobrzy zawodnicy, także naprawdę nie wiedziałem, kto wygra. Miałem lekką nadzieję i udało się” – stwierdził Wiślak.

Po raz pierwszy przyznano nagrodę w kategorii „Młodzieżowcy Roku”. Otrzymała ją młodzieżowa drużyna Zagłębia Lubin, która została mistrzem Polski juniorów do lat 19. Trenerem Roku został Waldemar Fornalik z Ruchu Chorzów, a Piłkarzem Roku pomocnik Szachtara Donieck, Mariusz Lewandowski.

Zwycięzcy plebiscytu tygodnika „Piłka Nożna”:
Młodzieżowcy Roku: Zagłębie Lubin U-19
Pierwszoligowiec Roku: Maciej Tataj (Dolcan Ząbki)
Drużyna Roku: reprezentacja Polski kobiet
Obcokrajowiec Roku: Jan Mucha (Legia Warszawa)
Ligowiec Roku: Robert Lewandowski (Lech Poznań)
Odkrycie Roku: Patryk Małecki (Wisła Kraków)
Trener Roku: Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów)
Osobowość Roku: Franciszek Smuda (reprezentacja Polski/Zagłębie Lubin)
Piłkarz Roku: Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck)

Ania M.& Michał Książek
Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony