Strona główna » Aktualności » Paweł Brożek zostaje w Wiśle

Paweł Brożek zostaje w Wiśle

Data publikacji: 05-07-2009 22:30Wszystko wskazuje na to, że w tym oknie transferowym Paweł Brożek nie odejdzie z Wisły. „Dowiedzieliśmy się w klubie, że w tej chwili na odejście Pawła nie ma szans” – powiedział menedżer zawodnika, Radosław Osuch.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

„Jeżeli już, to Paweł odejdzie zimą. Na pewno to jest dla niego bardzo kusząca propozycja. Tak jak innym odmówiłby z lekkim sercem, tak tu wydaje mi się, że chciał” - stwierdził menedżer zawodnika.

O ile on twierdził, że w przypadku braku awansu Białej Gwiazdy do Ligi Mistrzów będą jeszcze możliwe rozmowy na temat transferu, to sam zawodnik wykluczył takie rozwiązanie. „Nawet, odpukać, gdyby się Wiśle nie powiodło w Lidze Mistrzów, to ja nie mam zamiaru opuszczać zespołu wtedy. Zmiana drużyny bez przygotowań z nią przed rundą jest trochę bez sensu. Aklimatyzacja musi trochę potrwać” – zaznaczył zawodnik.

„Wydaje mi się, że klub liczy na awans do Ligi Mistrzów, więc trenerowi byłoby się mnie ciężko pozbyć. Liczę na transfer, bo rozmawiałem z trenerem przez cały rok, że to jest dla mnie odpowiedni moment, kiedy chciałbym spróbować sił za granicą” – mówił Brożek. „Nie jestem człowiekiem, który się będzie obrażał, tylko będę dalej robił swoje – strzelał bramki dla Wisły” – dodał.

Jeżeli chodzi o sam transfer do Fulham, to zawodnik spotkał się z przedstawicielem tego klubu, który oglądał też sparing Wisły z Rijeką. „Raczej spokojnie podchodziłem do tego tematu. Rozmawiałem z przedstawicielem Fulham nie tylko o piłce, ale i o sprawach życiowych. Byłbym skłonny spróbować swoich sił w Premier League. Przedstawiono mi strukturę klubu – wygląda to ciekawie. Przedstawiciel Fulham wyraził się dosyć dosadnie, że interesuje się moją osobą i byłby skłonny wyłożyć na to pieniądze” – powiedział Brożek.

M. Górski
Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony