Strona główna » Aktualności » Pol Llonch piłkarzem Białej Gwiazdy

Pol Llonch piłkarzem Białej Gwiazdy

Data publikacji: 02-02-2017 15:00Zima w pełni nie odpuszcza, lecz znad Półwyspu Iberyjskiego nadciąga ciepły front. Kolejnym zawodnikiem Wisły Kraków z Hiszpanii po Ivanie Gonzalezie został Pol Llonch!


Środkowy pomocnik pochodzi z Katalonii, a konkretnie z samego jej serca. Pol Llonch przyszedł na świat 7 października 1992 roku w Barcelonie. To właśnie w stolicy północno-wschodniego regionu Hiszpanii rozpoczynał piłkarską karierę. Jego pierwszym klubem był Club Esportiu Europa, którego barw bronił do osiągnięcia pełnoletności.

W wieku 18 lat przeniósł się do pobliskiego Centre d'Esports L'Hospitalet, reprezentował go przez cztery sezony. Pol Llonch wraz z L’ Hospi w kampaniach 2012/13 oraz 2013/14 zajmował 1. i 2. miejsce w Segunda Division B.
 
¡Viva Cataluña!
 
Kolejny krok w karierze środkowego pomocnika nie zmusił go do przeprowadzki poza rodzinne okolice. Po pełnych sukcesów występach w CE L’Hospitalet przeniósł się do barcelońskiego RCD Espanyol, gdzie grał na zapleczu Periquitos.
 
Pol Llonch nie przeprowadził się poza Katalonię również w następnej edycji rozgrywek. W letnim okienku sezonu 2015/16 jego nowym pracodawcą została Girona FC. Podczas jednego sezonu dla Gironistas rozegrał 12 spotkań na poziomie Segunda Division.
 
Taka liczba meczów nie satysfakcjonowała Hiszpana, więc został on wypożyczony do Granady FC, gdzie walczył o miejsce w pierwszym zespole występując w Segunda Division B.
 
Piłkarz przed kilkoma dniami rozwiązał kontrakt z Gironą FC. Umowa, którą parafował z Białą Gwiazdą, zatrzyma go przy Reymonta do końca obecnych rozgrywek, z możliwością przedłużenia współpracy na kolejny sezon.
 
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


do góry strony