Strona główna » Aktualności » Projekt „Kapitan”

Projekt „Kapitan”

Data publikacji: 28-01-2011 13:12Gdyby wszystko miało potoczyć się zgodnie z wyznaczonymi regułami, w trakcie spotkania z Aalesunds FK kapitanem drużyny Wisły byłby Maciej Żurawski. Opaskę założył jednak Cezary Wilk i nie był to przypadek. To część małego projektu, którego autorem jest trener Maaskant.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Szkoleniowiec Wisły ma w planie w każdym meczu, w którym od pierwszej minuty nie będzie grał Radosław Sobolewski, kapitańską opaskę powierzać innemu zawodnikowi. „To dobra okazja do tego, żeby piłkarze oswajali się z taką rolą. Jeśli w meczu ligowym przyjdzie im pełnić taką rolę, to nie będzie to dla nich pierwszyzna. Dla mnie z kolei to okazja, żeby obserwować, jak się w takiej roli spisują” – argumentuje Robert Maaskant. Wisła nie jest pierwszym klubem, w którym trener realizuje taki projekt.

A dlaczego trener na pierwszego kapitana wybrał akurat Cezarego Wilka? „Czarek został po raz kolejny powołany do Polskiej reprezentacji narodowej, a przede wszystkim ma doskonałą osobowość do tego, żeby pełnić jakże ważna rolę kapitana. Nawet w tak młodym wieku jak teraz. Musi się nauczyć brać odpowiedzialność za wynik i drużynę. Wiem że stać go na więcej niż pokazał wczorajszym meczu” – powiedział trener.

M. Górski
Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony