Strona główna » Aktualności » Reprezentant Słowenii w Wiśle!

Reprezentant Słowenii w Wiśle!

Data publikacji: 02-07-2009 13:17Andraž Kirm został zawodnikiem Wisły Kraków. W czwartek Słoweniec podpisał z klubem 5-letni kontrakt.

Fot. Grzegorz Czop Fot. Grzegorz Czop

Andraž Kirm urodził się 6 września 1984 roku w Ljubljanie. Mierzy 183 cm wzrostu i waży 73 kg. Gra na pozycji lewego pomocnika.

Przez ostatnie dni 25-letni pomocnik przebywał na testach w Krakowie. W czwartek podpisał z Wisłą kontrakt, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2014 roku. Jeszcze dzisiaj wróci do Ljubljany, a potem uda się do Grosspetersdorf, gdzie na zgrupowaniu przebywają piłkarze Białej Gwiazdy. Zawodnik świetnie mówi po angielsku. Wybrał też numer koszulki, w jakiej będzie grał w Wiśle – będzie to numer 17. Oficjalna prezentacja piłkarza nastąpi po powrocie drużyny ze zgrupowania w Austrii.

„Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu. Wiem, jakie są wobec mnie oczekiwania i jakie cele ma Wisła. Ja pomogę je zrealizować. Wiem, że przejście do Wisły to dobra decyzja” – powiedział tuż po podpisaniu umowy nowy zawodnik Białej Gwiazdy.

Andraž Kirm od 2005 roku był zawodnikiem słoweńskiej drużyny NK Domžale, z którą dwa razy zdobył mistrzostwo Słowenii oraz wicemistrzostwo. 25-letni pomocnik rozegrał więc w słoweńskiej ekstraklasie ponad 120 meczów i strzelił łącznie 22 bramki. W poprzednim sezonie, który NK Domžale zakończyło na 5. miejscu, Kirm strzelił 7 goli.

Słoweniec ma również za sobą występy w europejskich pucharach. Rozegrał w nich 10 spotkań (dwa w eliminacjach do Pucharu UEFA oraz osiem w eliminacjach do Ligi Mistrzów).

Kirm gra również w reprezentacji Słowenii. Za sobą ma 17 występów w kadrze swojego kraju. We wrześniu 2008 roku zagrał w meczu Polska - Słowenia (1:1) w ramach eliminacji do MŚ 2010, który odbył się we Wrocławiu.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony