Strona główna » Aktualności » Robert Maaskant trenerem Wisły

Robert Maaskant trenerem Wisły

Data publikacji: 21-08-2010 10:00Robert Patrick Maaskant został trenerem Wisły Kraków. Holender, który do wczoraj prowadził zespół holenderskiej Eredivisie NAC Breda, podpisał z Białą Gwiazdą dwuletnią umowę. Nowy szkoleniowiec zostanie zaprezentowany w poniedziałek o godzinie 12:00. Tego samego dnia poprowadzi pierwszy trening z drużyną Wisły.


Robert Patrick Maaskant urodził się 10 stycznia 1969 roku w Schiedam w Holandii. Pochodzi z piłkarskiej rodziny. Jego ojciec, Gerbrand Maaskant, był znanym piłkarzem, a później trenerem.

Jako piłkarz Robert Maaskant grał na pozycji pomocnika. W swojej karierze był zawodnikiem m.in. Go Ahead Eagles, FC Emmen, Motherwell FC, FC Zwolle i Excelsioru Rotterdam.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Maaskant został trenerem. Najpierw trzy lata spędził w RBC Roosendaal, następnie kierował Go Ahead Eagle. Do klubu z Roosendaal Maaskant wracał jeszcze dwa razy: w roku 2003 i 2006. Dwukrotnie też udawało mu się awansować z tą drużyną do pierwszej ligi holenderskiej. W międzyczasie był trenerem w Willem II (2004-2005) oraz MVV Maastricht (2007-2008). Od 2008 roku Patrick Maaskant do wczoraj prowadził zespół pierwszej ligi holenderskiej – NAC Breda.

W pierwszym sezonie swojej pracy z tym zespołem Maaskant wywalczył w barażach prawo do gry w eliminacjach do Ligi Europy. W 3. rundzie tych rozgrywek Holendrzy trafili na Polonię Warszawa. W pierwszym meczu w Warszawie NAC Breda wygrała skromnie 1:0, w rewanżu było 3:1 dla gospodarzy. W 4. rundzie Breda przegrała z hiszpańskim Villareal.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony