Strona główna » Aktualności » Serge Branco na testach

Serge Branco na testach

Data publikacji: 13-09-2010 10:41Kameruński zawodnik Serge Branco przez najbliższy tydzień będzie testowany przez Wisłę Kraków. Piłkarz może występować na obu bokach obrony bądź grać jako defensywny pomocnik.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Serge Branco urodził się 11 października 1980 roku w Douali w Kamerunie. Ma również obywatelstwo francuskie. Pierwsze lata swojej piłkarskiej kariery spędził w ojczyźnie, potem przeniósł się do Europy. Grał kolejno w Niemczech, Anglii, Rosji i ponownie w Niemczech i w Grecji.

Jego pierwszym klubem w Europie był niemiecki Eintracht Brunszwik. W tym zespole spędził dwa sezony, rozgrywając 48 spotkań w II Bundeslidze. Potem przeniósł się do Eintrachtu Frankfurt. W tej drużynie spędził trzy lata, w tym rok grał z nią w Bundeslidze. Do najwyższej ligi niemieckiej wrócił po transferze do Vfb Stuttgart. Następnie przeniósł się do Anglii, a potem do Rosji, gdzie grał przez trzy lata, reprezentując Szynnik Jarosławl i Krylję Sowietow Samara. W sezonie 2008/2009 wrócił do Niemiec, gdzie grał w drużynie MSV Duisburg, a rok temu przeniósł się do Grecji, do Levadiakosu, w ktorym rozegrał 18 spotkań.

Serge Branco grał też w reprezentacji Kamerunu. Z kadrą największy sukces odniósł w 2000 roku, kiedy wywalczył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. W reprezentacji seniorskiej natomiast rozegrał 12 spotkań.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony