Strona główna » Aktualności » Siedemnaście minut Garguły

Siedemnaście minut Garguły

Data publikacji: 27-10-2009 16:18Jednym z ważniejszych wydarzeń podczas meczu pucharowego Wisły w Bytowie był debiut Łukasza Garguły.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

„Guła” wszedł na boisko w 73. minucie, zmieniając Juniora Diaza. Pomocnik został przywitany oklaskami przez widzów, obserwujących pojedynek Bytovii II
z krakowską Wisłą. Kilka minut po wejściu na murawę, Garguła mógł nawet wpisać się na listę strzelców, uderzając celnie na bramkę Mateusza Oszmańca.

„To bardzo ważne wydarzenie i dla naszej drużyny to jakiś nowy etap. Bardzo długo czekaliśmy na to, żeby doszedł do zdrowia, do takiej formy, żeby mógł zagrać dzisiaj. Myślę, że rozpoczęło się coś dobrego, jeśli chodzi o występy w Wiśle Kraków. Nie ukrywajmy, że Łukasz Garguła taki, do  jakiego przyzwyczajeni są kibice w Polsce, będzie dopiero na wiosnę” – powiedział na konferencji prasowej trener Maciej Skorża, podsumowując kilkunastominutowy występ Wiślaka.

Dla Łukasza Garguły występ w Bytowie był pierwszym od ośmiu miesięcy, kiedy to doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony