Strona główna » Aktualności » Siłka i piłka

Siłka i piłka

Data publikacji: 06-12-2017 17:30Przed Wiślakami pracochłonny i ważny okres ze względu na skumulowane spotkania ligowe w końcówce roku kalendarzowego. Do rywalizacji z Wisłą Płock pozostały już zaledwie cztery dni, które podopieczni trenera Kiko Ramíreza pragną maksymalnie wykorzystać pod kątem najbliższego przeciwnika.

fot. Przemek Marczewski fot. Przemek Marczewski

Zobacz galerię z tego treningu

Bieżący tydzień przebiega pod dyktando normalnego, ostatniego w tym roku w takiej formie, mikrocyklu treningowego. Od poniedziałku zawodnicy Białej Gwiazdy będą brali udział w zajęciach dostosowanych do częstotliwości rozgrywanych meczów. W związku z tym obciążenia treningowe ulegają systematycznemu zmniejszeniu.

W środę krakowianie skupili się na sile ogólnej oraz eksplozywnej odpowiedzialnej za aktywowanie włókien mięśniowych. Tym samym Wiślacy rozpoczęli pracę funkcjonalną, która nieco wydłużyła pierwszą część zajęć. Drugą fazę treningu stanowiły z kolei małe gry oparte na sporej intensywności i odpowiednim rozegraniu futbolówki.

Myślami przy Wiśle Płock

Sympatycy Białej Gwiazdy zapewne są już myślami przy Derbach Krakowa. Asystent Kiko Ramíreza zaznacza jednak, że najważniejsza jest potyczka z imienniczką z Płocka. „W głowie mamy najbliższy mecz, potrzebujemy trzech punktów, aby odbić się po porażce z Górnikiem Zabrze. Spotkanie z Wisłą Płock jest kluczowe dla nas, dlatego że nie wygraliśmy od dwóch kolejek” - mówił Goncalo Feio.

Sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy zdaje sobie sprawę z mocnych stron ekipy z Płocka, mając nadzieję, że wiedza ta znajdzie odzwierciedlenie na boisku. „To zespół, który bardzo dobrze operuje piłką, posiada utalentowanych piłkarzy, mających dobre wyszkolenie techniczne. Dodatkowo z przodu są zawodnicy potrafiący zrobić różnicę, jeden z nich nie będzie grał przeciwko nam ze względu na kartki, mam tutaj na myśli Merebaszwiliego, ale mogą w to miejsce wstawić kogoś innego. Posiadają wiele atutów, dlatego musimy się dobrze przygotować” - zaznaczył Feio.

Wiślaku, w niedzielę przyjdź na mecz

W niedzielę o godzinie 15.30 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana Biała Gwiazda podejmie Wisłę Płock w meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy. Nie masz jeszcze wejściówki? W dalszym ciągu możesz zakupić ją w Strefie Kibica lub za pośrednictwem strony internetowej. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

K. Biedrzycka
Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony