Strona główna » Aktualności » Słowak na testach medycznych

Słowak na testach medycznych

Data publikacji: 01-07-2010 15:02Erik Čikoš, 22-letni obrońca ze Słowacji, przechodzi testy medyczne w Wiśle Kraków. Zawodnik został poddany niezbędnym badaniom i jeszcze dziś wyleci do Barsinghausen, gdzie dołączy do zawodników Wisły. Jeśli wyniki badań będą pomyślne, podpisze kontrakt z Wisłą.

Fot. Marcin Górski Fot. Marcin Górski

Čikoš urodził się 31 lipca 1988 roku, ma 180 cm wzrostu. Gra na pozycji prawego obrońcy. Jest zawodnikiem Artmedii Petržalka, która po zakończeniu sezonu 2009/2010 spadła ze słowackiej ekstraklasy. Čikoš zagrał łącznie w 33 meczach Artmediii zdobył 3 gole.

Erik Čikoš to również młodzieżowy reprezentant Słowacji. Grał w kadrze U-19, powoływany był też do kadry U-21 na mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy U-21, które w przyszłym roku rozegrane zostaną w Danii.

„Wiem, że w Wiśle gra Peter Singlar, ale jeszcze z nim nie rozmawiałem. Zdaję sobie sprawę z tego, że będziemy rywalizować o miejsce w podstawowej jedenastce na tej samej pozycji. Mam nadzieję, że Peter pomoże mi odnaleźć się w klubie. Nie przeszkadza mi to, że będę o miejsce w składzie rywalizował akurat z nim” – powiedział nam zawodnik. „Chcę się  pokazać się treningach z jak najlepszej strony i walczyć o miejsce w składzie. Chciałbym jak najwięcej grać. To dla mnie priorytet” – dodał Słowak.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony