Strona główna » Aktualności » Słoweniec, dwaj Włosi i Francuz zagrają z KSZO

Słoweniec, dwaj Włosi i Francuz zagrają z KSZO

Data publikacji: 23-07-2010 09:00W piątkowym sparingu Wisły z KSZO Ostrowiec Św. wystąpi czterech testowanych piłkarzy: trzech obrońców i napastnik.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Pierwszy z testowanych piłkarzy to środkowy obrońca Rok Elsner. Elsner urodził się 24 stycznia 1986 roku w Ljubljanie. Grał m.in. w OGC Nice (Francja), SV Wehen Wiesbaden (Niemcy), Interblocku (Słowenia), a ostatni sezon spędził w Kuwejcie, grając dla Al Arabi. Elsner ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach Słowenii.

Drugim z testowanych stoperów będzie Namaie Mendy. Mendy urodził się 20 maja 1989 roku w Saint-Nazaire we Francji, ale posiada również obywatelstwo senegalskie. Mendy w poprzednich dwóch sezonach grał w rezerwach FC Lorient. Łącznie w Lorient B rozegrał 22 mecze. W 2009 roku podpisał roczny kontrakt z pierwszą drużyną FC Lorient, w której zadebiutował 9 października 2009 roku w przegranym 1:2 meczu z Brest. Mendy grał również we francuskiej kadrze młodzieżowej.Kolejnym piłkarzem, który zagra w sparingu, będzie 22-letni Christian Tiboni. Pochodzący z Włoch napastnik grał m.in. w Udinese Calcio, A.C.Pisa 1909, U.S. Sassuolo Calcio, F.C. Hellas Verona, Atalancie Calcio i Ascoli Calcio.

Tiboni nie będzie jedynym Włochem, testowanym przez krakowską Wisłę. Drugim jest Marco Esposito – urodzony 8 lutego 1980 roku w Massafrze obrońca. Espostio grał w takich klubach jak: Meda, A.S. Cittadella, Ancona Calcio, Chievo Verona, Bari oraz Mantova.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony