Strona główna » Aktualności » Szybszy powrót Małeckiego

Szybszy powrót Małeckiego

Data publikacji: 07-09-2009 20:57Piłkarze Wisły po weekendowym odpoczynku wrócili do treningów. Na razie jeszcze w okrojonym składzie, ale na treningu i tak zrobiło się bardziej tłoczno. Mimo odwołania sparingu z Liverpoolem nie zmienił się zbytnio tygodniowy plan zajęć piłkarzy.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Do Krakowa wrócił już Patryk Małecki, który w ostatnim meczu reprezentacji młodzieżowej dostał żółtą kartkę i musi pauzować jeden mecz, więc jego dalszy pobyt na zgrupowaniu kadry mija się z celem. „Mały” poniedziałek miał jeszcze wolny – w klubie pojawił się tylko przed południem i ćwiczył indywidualnie, a po południu odpoczywał. Do kolegów dołączy od wtorku. We wtorek także na zajęciach pojawią się Arkadiusz Głowacki i Ilie Cebanu. „Głowa” w poniedziałek, tradycyjnie jak raz w każdym tygodniu, miał dzień indywidualnych zajęć, a Ilie, ze względu na swój występ w sobotnim spotkaniu Młodej Ekstraklasy, dostał wolne w poniedziałek.

Dłużej natomiast potrwa przerwa Rafała Boguskiego. Wracający do zdrowia zawodnik Białej Gwiazdy narzeka na ból w mięśniu czterogłowym. Po tym, gdy zaczął normalnie ćwiczyć z drużyną i zwiększyły się obciążenia treningowe, odezwał się jego stary uraz, który powoduje ból. Boguskiego więc czeka kilka dni odpoczynku i ćwiczeń indywidualnych z fizjoterapeutą.Mimo odwołania sparingu z Liverpoolem niewiele zmieniły się plany zawodników Białej Gwiazdy. „Ubolewamy, że ten sparing się nie odbył, ale mamy nadzieję, że może uda się go przeprowadzić w trakcie kolejnej przerwy na mecze reprezentacji. My nie będziemy na siłę szukać za pięć dwunasta jakiegoś sparingpartnera na środę” – zapowiada Rafał Janas, asystent trenera Skorży. Możliwe jest, że, podobnie jak w zeszłym tygodniu, pierwszy zespół zagra mecz z drużyną Młodej Ekstraklasy. „Chodzi o to, żeby zajęcia miały charakter zbliżony do obciążeń normalnego meczu” – tłumaczy Janas.

Ostateczna decyzja co do środowych planów piłkarzy Białej Gwiazdy zapadnie we wtorek.

M. Górski
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

 do góry strony