Strona główna » Aktualności » Valencia i Echavarria zawodnikami Wisły Kraków!

Valencia i Echavarria zawodnikami Wisły Kraków!

Data publikacji: 16-02-2017 19:00Nie zwalniamy tempa! Kadrę Białej Gwiazdy na sezon 2016/2017 zamykają skrzydłowi: Ever Valencia i Cristian Echavarría Vélez. To odpowiednio dziewiąte i dziesiąte wzmocnienie Wisły Kraków w tym okienku transferowym. Obaj Kolumbijczycy trafią pod Wawel na zasadzie wypożyczenia do końca trwających rozgrywek, z opcją wykupu.


O Everze Valencii mówiło się od dawna, ale zawodnik zwlekał z decyzją o przenosinach do Polski ze względu na występy w Mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 20 w ostatnich tygodniach, chciał w pełni skupić się na grze w drużynie narodowej. W samym turnieju zaprezentował się bardzo dobrze, notując trzy bramki - z Ekwadorem, Brazylią i Chile. Co ciekawe, trafienia z dwoma ostatnimi zespołami okazały się golami na wagę zwycięstw. Po zakończeniu Mistrzostw zdecydował, że czas opuścić CD Independiente Medellín.

Meksykańskie szlify
 
Te same barwy reprezentował Cristian Echavarría - inny nowy nabytek Wisły. Ostatnio jednak 19-latek zdecydował się odejść na wypożyczenie do drugoligowego meksykańskiego Venados FC Yucatán. Ekipa z Estadio Carlos Iturralde Rivero zajęła w lidze 9. miejsce, a sam piłkarz zdobył 1 bramkę. Jak można scharakteryzować jego styl? Z pewnością to typ szybkiego gracza, wartościowego w pojedynkach jeden na jeden.
 
Rówieśnicy
 
Valencia to rówieśnik Cristiana. Jest bardzo dynamiczny i co najważniejsze nie boi się dryblingu. W Liga Aguila stawiał dopiero pierwsze kroki, ale już zdążył popisać się kilkoma efektownymi akcjami na miarę bardziej znanych piłkarzy spod znaku „Valencia” - Antonia i Ennera.
 
Obaj gracze dołączą do Białej Gwiazdy niezwłocznie po sfinalizowaniu formalności wizowych.
 
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


do góry strony