Strona główna » Aktualności » Wielkie serce LV Group

Wielkie serce LV Group

Data publikacji: 13-02-2018 16:30LV Group, do której należy m.in. LV BET Zakłady Bukmacherskie - Sponsor Główny Wisły Kraków, mocno zaangażował się w polski sport, jednak dał się poznać także z innej strony. W listopadzie 2017 roku wziął udział w szlachetnym projekcie, którego celem była pomoc mieszkańcom afrykańskiej wioski w Zimbabwe - Matezwa. 


Wioska Matezwa leży blisko granicy z  Mozambikiem. Panuje w niej prawie 90% bezrobocie, a rejon ten nie stanowi popularnego kierunku turystycznego ani nie posiada naturalnych bogactw. Mieszkańcy mają także utrudniony dostęp do czystej wody, a żywność organizowana jest poprzez specjalne dostawy. 

Co więcej, w jedynej szkole podstawowej uczy się aktualnie 900 uczniów. Budynek wybudowany w 1965 roku jest w kiepskim stanie, posiada prowizoryczne pomieszczenia z otworami zamiast okien, a także wymagające naprawy podłogi czy dach. Mieszkańcy jednak nigdy nie zwracali się z prośbą o wsparcie do instytucji rządowych czy organizacji humanitarnych. 
 
Pomoc z odległego kraju
 
Z pomocą pospieszyli wolontariusze z Polski, w tym przedstawiciele LV Group, którzy stworzyli i częściowo sfinansowali „Projekt Matezwa”. Przez dwa tygodnie mierzyli się z kolejnymi etapami projektu, dostarczając miejscowej ludności niezbędnych i podstawowych produktów oraz wyprawek szkolnych dla dzieci, własnoręcznie pomagając także w odbudowie szkoły. 
 
Wartość dodaną stanowiło budowanie pozytywnych relacji z mieszkańcami wioski. W tym celu zorganizowano m.in. turnieje piłkarskie, co podniosło znacząco morale wśród miejscowych dzieci. Każdy otrzymał bowiem specjalny pakiet prezentów, a pozytywne emocje i wsparcie na stałe pozostaną w pamięci mieszkańców tej części Afryki. 
 
Do tej pory zrealizowano dwa spośród pięciu etapów. Następnym działaniem będzie budowa studni głębinowej wraz z pompą i zasilaniem solarnym, a także wyposażenie trzech nowych klas, wysłanie kontenera z butami, ubraniami i przyborami szkolnymi. Ostatnia faza przewiduje kolejny wyjazd wolontariuszy do Matezwy w listopadzie 2018 roku. W trakcie pobytu w afrykańskiej miejscowości powstaną boiska sportowe i plac zabaw. Kontynuowane będą także inne prace adaptacyjne budynku szkoły.
 
Źródło: e-play.pl
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


do góry strony