Strona główna » Aktualności » Wisła Kraków mistrzem Polski!

Wisła Kraków mistrzem Polski!

Data publikacji: 15-05-2011 16:47

To były mistrzowskie derby w wykonaniu Wisły Kraków! Jedyna bramka w spotkaniu, strzelona w 17. minucie przez Maora Meliksona, dała Białej Gwieździe trzynasty tytuł mistrza Polski w historii klubu na trzy kolejki przed końcem sezonu!

Inaczej niż w poprzednich dwóch meczach z Lechią i Lechem, Wisła od początku spotkania derbowego była stroną atakującą. W pierwszej połowie gospodarze oddali na bramkę Wojciecha Kaczmarka jedenaście strzałów, przy czym cztery z nich były celne, Cracovia natomiast zdołała oddać tylko jeden strzał na bramkę Białej Gwiazdy.

Zobacz skrót tego meczu na WisłaTube!

Już w 2. minucie Wiślacy, niesieni dopingiem kibiców, mogli pokusić się o objęcie prowadzenia, ale strzał Tsvetana Genkowa po długim rogu obronił Kaczmarek. Kwadrans później golkiper Pasów był jednak bez szans, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Małeckiego w pole karne Cracovii najwyżej do piłki wyskoczył Maor Melikson i precyzyjnym strzałem głową umieścił ją w siatce. W 29. minucie podopieczni trenera Roberta Maaskanta mieli kolejną okazję do zdobycia gola, ale futbolówkę po strzale głową Radosława Sobolewskiego musnął końcami palców Wojciech Kaczmarek i przeleciała ona tuż nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później Vule Trivunović wybił piłkę sprzed bramki po sprytnym strzale po ziemi Andraża Kirma, a w 33. minucie pierwszej połowy swoją szansę na  gola miał asystujący przy trafieniu Meliksona Małecki, jednak Kaczmarek nie dał się pokonać po strzale głową polskiego pomocnika.

Zobacz zdjęcia z meczu Maksa Michalczaka.

Mimo takiej przewagi gospodarzy, na około 5 minut przed końcem pierwszej części spotkania Cracovia przebudziła się, a efektem tego był bardzo dobry strzał Alexandra Suvorowa z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się przy słupku przy samej murawie.

Zobacz szaleństwo w szatni na zdjęciach!

Oraz specjalne wideo prosto z szatni!

Druga część spotkania miała nieco inne oblicze. Piłkarza Jurija Szatałowa złapali wiatr w żagle i zaczęli grać odważniej. W 49. minucie Wiślacy mieli kolejną doskonałą szansę na podwyższenie rezultatu, ale po podaniu od Maora Meliksona „Sobol” z kilku metrów trafił w słupek.  Cracovia nie pozostała dłużna – w 62. minucie meczu Sergei Pareiko z trudem obronił silny strzał Suvorowa z dystansu.

Obejrzyj galerię zdjęć przygotowaną przez Daniela Gołdę.

Mimo tego na Wiślaków nie było mocnych. Podopieczni trenera Roberta Maaskanta wytrzymali tę wojnę nerwów i zasłużenie wygrali z Cracovią 1:0. Wisła pany nie tylko w Krakowie! Wisła pany w Polsce!

Wisła Kraków – Cracovia 1:0 (1:0)
1:0 Melikson 17’

Wisła Kraków: Pareiko – Cikos, Jaliens, Chavez, Paljić – Małeck (90+3’ Żurawski), Sobolewski, Wilk, Kirm (87’ Jirsak) – Melikson (77’ Sivakov) – Genkov

Cracovia: Kaczmarek – Mierzejewski, Trivunović, Radomski, Suart – Suvorov, Szeliga (67’ Boljević), Bartczak, Ntibazonkiza – Klich – Dudzic (46’ Visniakovs)

Żółte kartki: Chavez, Wilk, Sobolewski (Wisła) – Bartczak, Radomski (Cracovia)
Sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok)
Widzów: 17 500