Strona główna » Aktualności » Wisła operatorem sportowym przy R22

Wisła operatorem sportowym przy R22

Data publikacji: 04-07-2013 14:37Drużyna Białej Gwiazdy zostaje przy Reymonta 22 – to najważniejsza wiadomość po dzisiejszej uroczystości podpisania wspólnego stanowiska przedstawicieli Gminy Miejskiej Kraków oraz Wisły Kraków SA w sprawie zasad korzystania przez klub ze stadionu miejskiego im. Henryka Reymana.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Dyrektor ZIS, Krzysztof Kowal, rozpoczynając spotkanie stron, stwierdził: „Do tej pory dzierżawcą stadionu zgodnie z umową zawartą w 2007 roku była Wisła Kraków SA, to zmieni się od 31 grudnia 2013 roku. Od pierwszego stycznia 2014 krakowski klub zostanie operatorem sportowym stadionu, a to oznacza, że będzie odpowiadał za pomieszczenia klubowe, skyboxy, szatnie, murawę. Operatorem komercyjnym stadionu będzie Zarząd Infrastruktury Sportowej”. 

Wiceprezes Wisły Janusz Kozioł rozwiał wątpliwości w kwestii, która powracała jak bumerang we wszystkich rozmowach nie tylko kibiców, ale i dziennikarzy. Stwierdził, ku zadowoleniu zainteresowanych: „Wspólne stanowisko, które wypracowaliśmy, odpowiada na pytanie: Czy Wisła zostaje w Krakowie? Zostaje, oczywiście, że tak! Będziemy częściowym dzierżawcą stadionu przy ulicy Reymonta 22, czyli operatorem sportowym stadionu miejskiego im. Henryka Reymana. Na stadionie przy R22 będziemy rozgrywali wszystkie mecze ligowe oraz pucharowe. Będziemy także starali się wspólnie ożywić ten stadion, chcemy raz w roku zorganizować super mecz. Jest to możliwe, ponieważ współpracujemy cały czas z firmą, która zaprosiła nas m.in. do udziału w meczu z FC Barcelona”. 

Kibiców Białej Gwiazdy oraz zebranych dziennikarzy uspokoił także prezes Wisły Kraków, Jacek Bednarz: „Chciałbym podkreślić jednoznacznie, że stadion przy ulicy Reymonta to nasz dom. I to się nigdy nie zmieni. To tutaj na co dzień pracowały będą osoby związane z drużyną Białej Gwiazdy, to tutaj też będziemy rozgrywali swoje mecze. Ośrodek treningowy zaś, podobnie jak się to ma w przypadku innych profesjonalnych klubów, będziemy mieli poza miastem, w Myślenicach”.

MM
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA  do góry strony