Strona główna » Aktualności » Wisła przetestuje Quioto

Wisła przetestuje Quioto

Data publikacji: 20-05-2012 22:55Po godzinie 22 do Polski przyleciał Romell Quioto, napastnik hondurańskiego klubu CD Vida. Piłkarz nocą dotrze do Krakowa, natomiast od poniedziałku będzie trenował z drużyną Białej Gwiazdy. Przez najbliższe dni sztab szkoleniowy Wisły będzie mu się przyglądał w trakcie treningów i sparingów.

Fot. Marcin Górski Fot. Marcin Górski

Romell Quioto urodził się 9 września 1991 roku w miejscowości Belfate na Hondurasie. Dwudziestolatek gra w Club Deportivo Social Vida, dla którego w obecnym sezonie strzelił osiem goli. W tej drużynie gra od 2010 roku, wcześniej natomiast występował w zespole Unión Ajax, którego jest wychowankiem.

Quioto to aktualny reprezentant olimpijskiej kadry Hondurasu, która zagra na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Dla młodzieżowej drużyny narodowej strzelił w dotychczasowych meczach jednego gola. Napastnik ma też za sobą debiut w seniorskiej reprezentacji Hondurasu, w której zagrał w meczu towarzyskim przeciwko Ekwadorowi w lutym tego roku. To jak na razie jedyny występ dwudziestolatka w pierwszej reprezentacji jego kraju.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony